Chelsea z novo zmago diha tik za ovratnik vodilni trojici, Everton po štirih tekmah suše le do zmage

Southampton, 30. 10. 2016 19.25 |

Nogometaši Chelseaja pod vodstvom Antonia Conteja še naprej ostajajo resni kandidati za naslov angleških prvakov. V 10. krogu so vknjižili še četrto zaporedno zmago in se z 22 točkami pridružili vodilnemu triu (23) Manchester City, Arsenal in Liverpool. Modri so slavili na gostovanju v Southamptonu (0:2), zmage pa se je po štirih tekmah suše veselil tudi Everton, ki je doma odpravil kladiva (2:0).

Hazard je zabil še peti zadetek v aktualni sezoni angleškega prvenstva.
Hazard je zabil še peti zadetek v aktualni sezoni angleškega prvenstva. FOTO: AP

Za zmago Chelseaja sta zadela Eden Hazard - ta je zabil že v šesti minuti tekme - in španski reprezentant brazilskih korenin Diego Costa, ki je v 55. minuti izkoristil prav Hazardovo podajo. To je bila še sedma prvenstvena tekma za varovance Antonia Conteja.

Dobro strelsko formo pa je potrdil tudi Romelu Lukaku. Ta je s sedmim zadetkov v sezoni 2016/17 pomagal Evertonu, da se po štirih tekmah brez slavja le vrne na zmagovalna pota. Z 2:0 so nogometaši iz Liverpoola pred domačimi gledalci odpravili letos neprepričljive nogometaše West Hama. Ti po 10. krogih zasedajo šele 16. mesto na prvenstveni lestvici.