Conte se je izognil tretjemu zaporednemu porazu: Chelsea do visoke zmage nad zadnjim West Bromom

London, 12. 02. 2018 22.37 |

Nogometaši Chelseaja so po dveh zaporednih ligaških porazih strnili svoje vrste in z navdahnjeno predstavo pred domačimi gledalci na Stamford Bridgeu v sklopu 27. kroga Premier League zlahka odpravili zadnjeuvrščeno ekipo lige West Bromwich Albion (3:0).

Eden Hazard je v tej sezoni zabil kar štiri zadetke WBA-ju.
Eden Hazard je v tej sezoni zabil kar štiri zadetke WBA-ju. FOTO: AP

Italijanski trener Antonio Conte, za katerega naj bi pri Chelseaju že našli zamenjavo, in sicer se vse glasneje govori o Luisu Enriqueju, se je tako na klopi modrih izognil tretjemu zaporednemu ligaškemu porazu, ki se mu je nazadnje zgodil še na klopi Atalante v sezoni 2009/10.

Dva zadetka Hazarda
Prvi gol v mreži gostov sta zrežirala Eden Hazard in Olivier Giroud. Za Hazarda je to bil še jubilejni deseti gol v tej sezoni angleškega prvenstva, do njega pa je prišel po lepi akciji in dvojni podaji z nedavno francosko okrepitvijo. Ob natančnem strelu z desnico je bil gostujoči vratar Ben Foster povsem nemočen. V drugem polčasu je imel lepo priložnost za izenačenje Salomon Rondon, a iz ugodnega položaja v 57. minuti meril le v domačega čuvaja mreže Thibauta Courtoisa. Nepisano pravilo kdor ne da, dobi, je znova stopilo v veljavo. Dobrih pet minut kasneje je Chelsea povišal vodstvo prek Victorja Mosesa. Modri so znova lepo izigrali obrambo West Broma, nigerijski bočni branilec pa je do ugodnega položaja prišel tudi s pomočjo Craiga Dawsona, od katerega se je žoga odbila točno na levico Mosesa, ki mu ni bilo težko zadeti. Za končnih 3:0 je poskrbel Hazard, ki je z natančnim strelom z levico mojstrsko zadel z roba kazenskega prostora, vratar WBA-ja Foster je žogo lahko le pospremil s pogledom v mrežo.

Chelsea je z zmago tako znova skočil na četrto mesto angleške lige, in sicer imajo modri točko prednosti pred petim Tottenhamom.