Costa tudi v ligi začel z zadetkom, a si ob proslavljanju prislužil rdeči karton, Oblak z nedotaknjeno mrežo

Madrid, 06. 01. 2018 14.49 |

Nogometaši Atletica so v 18. krogu španske La lige z 2:0 premagali zasedbo Getafeja. Zmago rojiblancosov, pri katerih je slovenski vratar Jan Oblak odigral celoten obračun, sta zrežirala Angel Correa in Diego Costa.

Diego Costa se je predstavil domačim navijačem, se dokazal z zadetkom, a nato moral predčasno pod prho. FOTO: AP

Nogometaši Atletica so povedli v 18. minuti, ko je po hitri akciji Angel Correa izkoristil krasno podajo Antoinea Griezmanna in z zunanjim delom stopala s strelom na oddaljeno vratnico matiral povsem nemočnega Damiana Martineza.

Martinez je bil nemočen tudi pri drugem zadetku Atletica, pod katerega se je podpisal Diego Costa. Španski napadalec brazilskih korenin je v 62. minuti izkoristil podajo Šimeta Vrsaljka z desne strani in s strelom z desnico našel Martineza na levi nogi. Ob proslavljanju z navijači pa si je Costa prislužil še drugi rumeni karton in si tako pokvaril povratek v La ligo. Naj dodamo, da je Costa zatresel mrežo nasprotnikov že na pokalni tekmi z Lleido.

Z novim odličnim dosežkom se lahko pohvali tudi slovenski vratar Jan Oblak, ki je še enajstič v La ligi in 14. v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno.