Cristiano potrdil prvo zmago Reala v sezoni, Atleticu le točka v soseščini

Madrid, 25. 08. 2014 21.48 |

Nogometaši madridskega Reala so v uvodnem krogu Primere Division vknjižili prve tri točke v novem tekmovalnem letu. Proti neugodni Cordbobi sta se med strelce vpisala Karim Benzema in Cristiano Ronaldo. Aktualni prvak Atletico je gostoval pri "sosedu" Rayu Vallecanu in iztržil le točko (0:0).

Nogometaši Real Madrida so na povratnem obračunu španskega superpokala razžalostili zveste privržence, prvak Atletico jih je namreč ugnal na povratnem dvoboju in se veselil prve lovorike v sezoni. Zasedba s Santiago Bernabeua pa je bila prepričana, da bo obliž na bolečo rano prilepila proti Cordobi. V uvodnem krogu letošnje sezone so vsi napovedovali visoko zmago, tudi pritiskali vse od uvodne minute naprej, a mreža tekmeca se ni hotela zatresti. Cristiano Ronaldo in druščina so namreč poizkušali, se trudili na vse pretege, vratar Juan Carlos pa je njihove najlepše poizkuse brez težav zaustavljal. Vse do 30. minute, ko je Toni Kroos izvedel kot, žoga je zletela naravnost na glavo Karima Benzemaja, ki mu je ni bilo težko poslati v tekmečevo mrežo. Priložnost za izenačenje se je ponudila tudi Cordobi – nevarni so bili predvsem iz prekinitev - , a Iker Casillas ni dovolil presenečenja.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo FOTO: Reuters

Tudi v nadaljevanju je bila četa Carla Ancelottija nevarna, si priigrala nekaj lepih priložnosti, Cordoba pa je počasi začela vzpostavljati ravnotežje. Priigrala si je nekaj lepih priložnosti, v 70. minuti pa celo zatresla mrežo, a je bil Xisco v prepovedanem položaju. In prav priložnost, ki se jim je ponudila, jim je dala prepotrebnega elana za sam zaključek dvoboja. Še nekajkrat so namreč poizkusili, 'mučili' slovitega tekmeca, zato so se s tribun v 83. minuti zaslišali tudi žvižgi pristašev galaktične zasedbe.

V 87. minuti bi skorajda dvome o zmagovalcu razblinil Ronaldo, a mrežo tekmeca je zatresel iz prepovedanega položaja, tako, da se je krčevit boj za prve Realove točke v sezoni nadaljeval. Prav portugalski zvezdnik pa je vendarle dočakal tisto po kar je prišel – gol na dvoboju uvodnega kroga. Zabil ga je z velike razdalje in v 90. minuti potrdil prve tri točke belega baleta v novem tekmovalnem letu.

Atletico, ki mu z roba igrišča zaradi kazni ni "poveljeval" Diego Simeone, je pri sosedu Rayu Vallecanu deloval utrujeno in je bil skoraj celo tekmo v podrejenem položaju, tako da je lahko glede na videno še zadovoljen z svojeno točko. Gostitelji so bili še posebej nevarni v končnici tekme, ko so imel kar nekaj obetavnih akcij pred vrati aktualnih prvakov, a je vratar Moya uspel svojo mrežo ohraniti nedotanjeno.