Derbi Bundeslige: Bayern po preobratu v zaključku tekme ugnal Borussio

München, 01. 11. 2014 20.25 |

Na derbiju 10. kroga nemške nogometne Bundeslige je Bayern München pred domačimi gledalci z 2:1 ugnal Borussio iz Dortmunda. Gostje so po golu Marca Reusa sicer povedli, za preobrat pa sta poskrbela Robert Lewandowski in Arjen Robben.

Robert Lewandowski je zadel proti svojemu nekdanjemu klubu.
Robert Lewandowski je zadel proti svojemu nekdanjemu klubu. FOTO: Reuters

Na velikem nemškem derbiju gledalci na razprodani Alianz Areni niso videli začetnega otipavanja. Že v prvem napadu je namreč Arjen Robben močno streljal, z odlično obrambo pa se je izkazal Roman Weindenfeller. Kmalu zatem so zapretili tudi gostje iz Dortmunda. Ob natančnem poskusu Henrikha Mkhitaryana je Manuela Neuerja rešila vratnica. Kljub premoči gostiteljev so nogometaši Borussie povedli v 31. minuti. Pierre-Emerick Aubameyang je natančno podal z desne strani, Marco Reus pa je ob pomoči domačega branilca Mehdija Benatie zatresel mrežo Bayerna.

Sledila je huda ofenziva varovancev Pepa Guardiole, ki pa se je obrestovala šele v drugem delu drugega polčasa. V 72. minuti je po akciji Francka Riberyja Neven Subotić žogo nesrečno zbil le do Roberta Lewandowskega, ki je premagal nemočnega, a sicer zelo razpoloženega, vratarja Weidenfellerja. Nekdanji član Borussie Lewandowski je sicer imel že pred tem nekaj zelo zrelih priložnosti, a nikakor ni uspel ugnati čuvaja mreže rumeno-črnih. Ko je počasi vse kazalo na delitev točk, je bavarski stroj udaril drugič. Po nespretnem posredovanju Subotića je Ribery prodrl v kazenski prostor, kjer ga je srbski branilec z vlečenjem za dres zrušil na tla. Najstrožjo kazen je hladnokrvno izvedel Robben in Bayernu prinesel zmago. Aktualni nemški prvaki so se s tem utrdili na vrhu prvenstvene razpredelnice, Borussia pa po katastrofalnem začetku sezone še zmeraj zaseda šele 16. mesto, ki vodi v drugo ligo.

Bayern München – Borussia Dortmund 2:1 (0:1)
Lewandowski (72.), Robben (85./11-m); Reus (31.)