Drama v Londonu: Gomis negiben ležal na zelenici White Hart Lanea

London, 05. 03. 2015 08.58 |

Nogometni napadalec premierligaša Swanseaja Bafetimbi Gomis je v sedmi minuti dvoboja s Tottenhamom obležal na zelenici. To se mu je primerilo že četrtič na uspešni športni poti.

Nogometaši Tottenhama so se na White Hart Laneu veselili zmage nad Swanseajem (3:2), a zelenico zapuščali zaskrbljeni. Bolj kot rezultat je namreč igralce pretresel dogodek iz 7. minute, ko je na sredini igrišča negiben obležal napadalec zasedbe iz Walesa Bafetimbi Gomis. Zdravniki so mu takoj priskočili na pomoč, Francoza spravili k zavesti, a ga na nosilih odnesli z zelenice.

Bafetimbi Gomis
Bafetimbi Gomis FOTO: Reuters

Bolj, kot sam dogodek pa je zaskrbljujoče dejstvo, da se je nekdanjemu članu Lyona to primerilo že četrtič na dosedanji športni poti. Trikrat, ko je še igral za Olympique – leta 2009 med avgustom in oktobrom – in sedaj po nekaj letih zdravstvenega 'miru'. Po zadnjih podatkih z Otoka je njegovo zdravstveno stanje stabilno.

Spomnimo, da se je na White Hart Laneu zgrudil tudi Fabrice Muamba, ki je nato sklenil nogometno pot.