Elsnerjev Le Havre v izdihljajih tekme ob pomembno točko

Pariz, 14. 04. 2024 22.30 | Posodobljeno pred 14 dnevi

Nogometaši Le Havra, ki jih vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, so v 29. krogu francoske lige gostili Nantes in v sodniškem dodatku drugega polčasa prejeli zadetek za poraz z 0:1.

Statistika tekme Le Havre - Nantes
Statistika tekme Le Havre - Nantes FOTO: Sofascore.com

Le Havre je v boju za obstanek igral proti neposrednemu tekmecu Nantesu. Statistično so bili nekoliko uspešnejši gosti, medtem ko je domačim v okvir vrat uspelo sprožiti le enkrat. Gostom pa štirikrat, v 93. minuti tudi dovolj dobro za pomembno zmago. Strelec zmagovitega zadetka je bil Abdoul Kader Bamba.

Lyon je v večerni tekmi gostil drugouvrščeni Brest in po preobratu slavil s 4:3. Gostje so v drugem delu povedli že s 3:1, a so domači nato nanizali tri gole. Globoko v sodnikovem podaljšku je zmagoviti gol z enajstmetrovke dosegel Ainsley Maitland-Niles.

Zadnjeuvrščeni Clermont je igral 1:1 z Montpellierom.

V petek je Metz premagal Lens z 2:1, v soboto je bil Strasbourg s 3:1 boljši od Reimsa, Rennes pa je doma izgubil proti Toulousu z 1:2.

Preostale tekme bodo v sredo, 24. aprila, in sicer Lorient - PSG, Monaco - Lille in Marseille - Nice.

Na vrhu ima PSG 63 točk, Brest je ossal pri 53, Monaco pri 52, Lille pa pri 49. Le Havre je po današnjem porazu padel na 15. mesto, Nantes mu je pobegnil za tri točke.

Elsnerjevi nogometaši imajo sedem krogov pred koncem 28 točk in so v nevarnih vodah, kar zadeva izpad v drugo ligo. Tja bosta izpadla dva najslabša kluba, 16. z lestvice pa se bo meril za obstanek v dodatnih tekmah. Le Havre ima kot 15. dve točki več od Lorienta in Metza ter šest od zadnjeuvrščenega Clermonta.