Emery: V finalu je potrebno uživati!

Varšava, 28. 05. 2015 08.36 |

Trener Seville, ki se je sinoči veselila svojega četrtega naslova v Ligi Evropa (nekdanjem pokalu UEFA), Unai Emery je imel ob polčasu odkrit razgovor z igralci in očitno je bil to recept do končne zmage nad Dnjiprom (3:2).

Nogometaši španske Seville se veselijo naslova zmagovalcev Lige Evropa, nekdanjega pokala UEFA, kar je že njihova četrta lovorika v omenjenem tekmovanju. S tem so tudi rekorderji po številu lovorik v drugem najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju. Na lestvici so prehiteli Juventus, Liverpool in Inter, ki so imeli doslej po tri tovrstne zmage. "Zelo smo si želeli osvojiti to tekmovanje. Tega si je želela celotna Sevilla. Veselje je rezultat našega dela. Ob polčasu sem imel razgovor z igralci. Rekel sem jim, da naj ostanejo mirni, saj sem vedel, da nas čaka še veliko dela v napadu in obrambi. Ta zasedba si je lovoriko povsem zaslužila," je po dvoboju dejal trener zmagovalcev Unai Emery.

Unai Emery
Unai Emery FOTO: Reuters

"Že uvrstitev v finale je bila za nas nekaj izjemnega, a ko si v finalu, moraš v njem uživati," je dodal Emery. Španski trener, ki goji napadalni nogomet, je želja številnih evropskih nogometnih velikanov, tudi AC Milana, ki si želi nazaj med evropsko elito, a na novinarski konferenci je poudaril, da je zelo srečen v Andaluziji.