Falcao želi ostati del Uniteda tudi po koncu 'posoje'

Manchester, 06. 10. 2014 15.26 |

Kolumbijski nogometni napadalec Radamel Falcao želi tudi po koncu letošnje sezone nositi dres angleškega velikana Manchester Uniteda. Na Old Traffordu se počuti izvrstno, vodstvo kluba pa bo moralo za Monaco, v primeru odkupa pogodbe, pripraviti 43 milijonov funtov.

Nogometaši angleškega velikana Manchester Uniteda so v zadnjem prvenstvenem obračunu ugnali Everton (2:1), odločilni gol za zmago pa je zabil novinec Radamel Falcao. Kolumbijec bo kot posojeni nogometaš Monaca – rdeče vrage je to stalo 20 milijonov evrov – igral na Old Traffordu do konca sezone, želel pa bi si v klubu ostati tudi po izteku dogovora. "Skupaj z družino smo tu zelo srečni in želeli bi ostati v Manchestru," je za klubsko televizijo povedal Falcao.

Radamel Falcao
Radamel Falcao FOTO: Reuters

Če bi ga United želel zadržati, bo moralo vodstvo kluba pripraviti še 43 milijonov funtov. Moštvo se je po zmagi nad Evertonom prebilo na 4. mesto na lestvici Premier League, menedžer moštva Louis van Gaal pa je po dvoboju dejal, da nekateri posamezniki še naprej ne igrajo na zadovoljivi ravni. Eden najzaslužnejših za zmago je bil David de Gea, ki je zaustavil 11-metrovko tekmeca, za nameček pa je v zaključku dvoboja ubranil še dva nevarna poizkusa tekmeca.

"Ne igramo dobro, a smo četrti na lestvici. Dobro smo igrali le en polčas, tako dobri pa bi morali biti skozi celoten dvoboj. To sem dejal igralcem. Nismo se dobro branili, dovolili smo tekmecu, da si ustvari preveč lepih priložnosti," je dejal nizozemski strateg moštva.