Feyenord zaradi navijaških izgredov pod drobnogledom Fife

Nyon, 02. 03. 2015 18.36 |

Krovna evropska nogometna zveza (Uefa) je sprožila preiskavo dogodkov na tekmi 1/16 finala evropske lige med Feyenoordom in Romo. Dvoboj so v četrtek dobili Italijani, domači navijači pa so z divjanjem in metanjem predmetov na igrišče prekinili tekmo za deset minut.

Nogometaši Rome so se uvrstili v osmino finala evropske lige, potem ko so v Rotterdamu premagali Feyenoord z 2:1, na prvi tekmi v italijanski prestolnici je bilo neodločeno 1:1. Dvoboj pa so zaznamovali neredi navijačev in prekinitev dvoboja v 55. minuti.

Navijači Feyenoorda
Navijači Feyenoorda FOTO: Reuters

Uefa meni, da je Feyenoord slabo organiziral tekmo, njegovi navijači pa so, kot je navedla krovna organizacija, izzvali nerede, se obnašali rasistično in metali predmete na igrišče. Uefa je sporočila, da bo njena etična in disciplinska komisija primer Feyenoorda obravnavala 19. marca.

Feyenoordovi navijači, ki imajo na Nizozemskem in v Evropi zelo slab, tudi huliganski sloves, so za izgrede poskrbeli že na prvi tekmi v Rimu, ko so med uličnimi spopadi s policijo tudi poškodovali nekaj rimskih zgodovinskih znamenitosti.

Povsem nedolžni pa niso bili niti pri Romi. Komisija Uefe bo preučila tudi dogajanje na povratni tekmi, povezano z Ademom Ljajićem, ki naj bi zavlačeval tekmo in obenem izzival navijače tekmecev.