Polom Wolfsburga proti Napoliju, pomemben gol Fiorentine v izdihljajih tekme v Kijevu

Kijev, 16. 04. 2015 20.51 |

Na prvi tekmi četrtfinala lige Evropa so nogometaši Fiorentine, član katere je tudi Josip Iličić, v Kijevu proti Dinamu igrali neodločeno 1:1. Slovenec je dvoboj presedel na klopi. Na drugih tekmah je najvišjo zmago dosegel Napoli, ki je Wolfsburg v gosteh odpravil kar s 4:1.

Fiorentina se je v Kijevu dolgo mučila, potem pa dokaj srečno zabila v izdihljajih tekme. FOTO: Reuters

Italijani so v Kijevu v prvem polčasu več napadali, a niso bili uspešni. Kijevska ekipa se je dobro branila, edino pravo priložnost v prvem delu pa izkoristila, ko je v 36. minuti zadel Jeremain Lens in premagal vratarja Neta. V nadaljevanju so domači umirili tekmece, ki rahle terenske premoči niso znali pretopiti v kakšno zrelejšo priložnost. Ukrajinci so dobro branili minimalno prednost vse do sodnikovega dodatka, ko je neodločenost domače obrambe pri izbijanju žoge izkoristil Khouma Babacar in s strelom prek glave poslal žogo v mrežo za 1:1. Josip Iličić je tekmo spremljal z rezervne klopi, Jasmina Kurtića pa Fiorentina ni prijavila za sklepni del lige Evropa.

V Wolfsburgu so gostje zlomili domačo ekipo z dvema zadetkoma v osmih minutah. Najprej je udaril Gonzalo Higuain, ki je z natančnim strelom ukanil Diega Benaglia, v 23. minuti pa je podajalec pri prvem golu Marek Hamšik izkoristil natančno podajo strelca prvega zadetka Higuaina in povišal vodstvo. Ob koncu polčasa bi lahko znižal Andre Schürrle, a je vratar Mariano Andrujar njegov strel ubranil, kazen pa je prišla v nadaljevanju, ko je najprej Hamšik dosegel še svoj drugi gol, potop Wolfsburga pa je dokončal Manolo Gabbiadini s strelom z glavo. Nicklas Bendtner je lahko s častnim zadetkom nemške ekipe le še ublažil poraz.

Argentinec Gonzalo Higuain je dosegel prvi gol v Wolfsburgu.
Argentinec Gonzalo Higuain je dosegel prvi gol v Wolfsburgu. FOTO: Reuters

Manj akcije in nič golov so videli gledalci na dvoboju med Bruggejem in Dnjepropetrovskom, bolj zanimivo pa je bilo v Sevilli; Zenit je dolgo vodil z zadetkom Aleksandra Rjazanceva iz prvega dela, a je rezervist Carlos Bacca, v igro je vstopil le devet minut pred tem, z glavo poskrbel za izenačenje. Ko je že kazalo, da zmagovalca ne bo, pa je za navdušenje domačih navijačev poskrbel še en nogometaš, ki tekme ni začel: Denis Suarez je z natančnim volejem v 88. minuti poskrbel za pomembno prednost pred povratno tekmo.

Povratne tekme četrtfinala bodo 23. aprila, polfinalni dvoboji nato 7. in 14. maja, finale pa bo letos 27. maja v Varšavi.