Maribor, 23. 07. 2014 21.12 |

Nogometaši Maribora so v Ljudskem vrtu na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov premagali Zrinjski iz Mostarja (2:0). V prvem polčasu je gol dosegel Dare Vršič, v drugem pa je končni izid postavil Agim Ibraimi.

Maribor in Zrinjski sta se na prvi tekmi v Mostarju razšla brez golov, na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov pa so bili gostitelji pred svojimi navijači v Ljudskem vrtu boljši tekmec in so zasluženo zmagali in napredovali. Varovanci trenerja Anteja Šimundže so previdno začeli, a v zaključku prvega polčasa močno pritisnili proti golu tekmeca in plod dobre igre je bil vodilni gol. V 45. minuti ga je iz prostega strela dosegel Dare Vršič, že pred tem sta imela v 40. minuti izjemno priložnost eden za drugim Agim Ibraimi in Marcos Tavares, Ibraimi pa nato še v 46. minuti, a je ostalo pri izidu 1:0. Drugi polčas so Mariborčani podjetno nadaljevali in v 56. minuti je ruski sodnik dosodil najstrožjo kazen v korist gostiteljev po napaki vratarja Dujkovića, enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Ibraimi (2:0). To je bil tudi končni izid, saj je Maribor brez težav nadzoroval potek srečanja. Maribor se bo v naslednjem, 3. krogu kvalifikacij, pomeril z izraelskim prvakom Maccabijem iz Tel Aviva, ki je še v drugo premagal najboljšo ekipo iz Andore.

Dare Vršič je dosegel gol iz prostega strela.
Dare Vršič je dosegel gol iz prostega strela. FOTO: Damjan Žibert
Mariborski nogometaši so tekmo začeli umirjeno, do prve priložnosti so prišli v 9. minuti, ko je iz avta v kazenski prostor podal Vršič, a so gostje žogo odbili v kot. Minuto pozneje je iz naslednje akcije iz kota s škarjicami poskusil Jean-Philippe Mendy, a žoge ni dobro zadel, tako da je ta zletela mimo mostarskih vrat. V 13. minuti so bili prvič nevarni gostje, Peter Stojanović je nekoliko zaspal, prepovedanega položaja ni bilo, a je Jasmin Handanović strel Veliborja Đurića ubranil. V 16. minuti je bil s kakšnih 23 metrov spet nevaren Vršič, a je streljal mimo gola. V 20. minuti je z leve strani pred gol podal Mitja Viler, a je bil Marcos Tavares premalo natančen v skoku. Brazilec je 30 sekund pozneje zapretil sam, a je Ratko Dujković stal na pravem mestu. V 35. minuti je z desne pred gol podal Mendy, Ibraimi pa je bil malenkost prekratek. Dujković je bil na pravem mestu spet v 38. minuti, ko je po podaji iz stranskega avta s hitrim strelom iz obrata presenetil mariborski kapetan. v 40. minuti sta bila sama pred vrati Zrinjskega Ibraimi, ki je lepo sprejel podajo Mendyja, a je Dujković strel odbil, ter Tavares, ki je sprejel odbito žogo, a z desnico meril mimo gola. V 45. minuti se je mariborski pritisk na vrata bosanskih prvakov obrestoval. Prosti strel z roba kazenskega prostora je uspešno izvajal Vršič. V sodnikovem podaljšku je poskusil še Ibraimi, a je bil gostujoči vratar spet uspešnejši.

V drugem polčasu je imel v 50. minuti novo priložnost Vršič, znova je žogo uspešno izbil gostujoči vratar. V 57. minuti so Mariborčani prišli do povišanja vodstva. Peter Stojanović in gostujoči Danijel Stojanović sta se v kazenskem prostoru Zrinjskega borila za žogo, s strelom je poskusil Peter Stojanović, a je vratar Dujković žogo nespretno odbil, pri vnovičnem posredovanju pa podrl mariborskega nogometaša, glavni sodnik Sergej Lapočkin pa je hitro pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Ibraimi, ki je meril v levi kot, bosanski vratar pa je skočil v desnega. Po drugem zadetku vijoličastih je ritem igre padel, zato je gostujoči strateg Branko Karačić poskusil z menjavami in večjim številom napadalcev, kar pa ni obrodilo sadov. Mariborčani so se skorajda že sprijaznili z vodstvom 2:0, ko sta do priložnosti prišla še Stojanović v 74. minuti ter v 83. še Mendy, medtem ko so imeli gostje preko Steva Nikolića osamljen poskus v 81. minuti.

Veselje mariborskih nogometašev ob lepi zmagi.