Gelsenkirchen, 30. 09. 2014 21.48 |

Nogometaši Maribora so odigrali drugo tekmo v ligi prvakov. V 2. krogu skupine G so gostovali v Gelsenkirchnu pri bundesligašu Schalkeju. Mariborčani so povedli z golom Boharja v prvem polčasu, v drugem so gostitelji izenačili. Maribor se iz gostovanja vrača z veliko točko.

Nogometaši Maribora so v 2. krogu skupinskega dela lige prvakov morali na prvo gostovanje. Na štadionu Veltins Arena jih je gostil nemški prvoligaš Schalke. Tekma se je končala brez zmagovalca (1:1), Mariborčani so osvojili že drugo točko v letošnji LP, na prvi tekmi so tudi remizirali v Ljudskem vrtu, ko je bil tekmec Sporting.

Trener Ante Šimundža ni veliko eksperimentiral s postavo, v golu je bil Handanović, Mejač je zamenjal poškodovanega Stojanovića, v udarni enajsterici so bili še Rajčević, Šuler, Viler, Filipović, Mertelj, Vršič, Bohar, Ibraimi in Tavares. Po začetnem pritisku gostiteljev so Mariborčani dobro umirili igro in tudi nekajkrat prišli do priložnosti. V zaključku prvega polčasa je sledilo nekaj izjemnih minut Maribora, ki so jih zaključili z golom. Po lepi akciji je Mitja Viler podal iz strani v kazenski prostor, kjer se je na sredi kazenskega prostora sam znašel Damjan Bohar in zanesljivo dosegel gol v 37 minuti. Vodstvo Maribora z 1:0 je navdušilo več kot 1000 navijačev Maribora na tribunah v Gelsenkirchnu. Takoj za golom sta sledili še dve lepi priložnosti vijoličastih, streljala sta Dare Vršič in Agim Ibraimi, a je ostalo pri minimalnem vodstvu gostov, ki so v slačilnico odšli z lepim vodstvom. Schalke je sicer imel terensko premoč, v posesti žoge je bilo v odstotkih 59:41 v njihovo korist, v strelih na gol pa so bili v prednosti Mariborčani 4:1.

Uvodne minute drugega polčasa niso šle po načrtih Štajercev, saj so gostitelji izenačili izid v 56. minuti. Klaas-Jan Huntelaar se je najbolje znašel na robu kazenskega prostora in je natančno streljal proti golu, vratar Jasmin Handanović je bil blizu obrambi, a je žoga zletela v spodnji kot gola. Pri tem je bil Draxler v prepovedanem položaju in je zakril pogled slovenskemu vratarju, a je ostalo pri golu Nizozemca za izenačenje. Schalke je močno pritisnil v teh minutah, v 60. minuti je bil nevaren Draxler, a je bil Handanović izvrsten. Šimundža je v 67. minuti opravil prvo menjavo, namesto Vršiča je v igro vstopil Jean Philippe Mendy. V nadaljevanju sta v igro vstopila še Ndiaye, zamenjal je Mertlja in Sallalich (namesto Boharja). Mariborski nogometaši so v zadnjem delu tekme znova vzpostavili ravnotežje, Sallalich je imel še priložnost v 89. minuti, iz zahtevnega gostovanja vračajo z veliko točko.

Damjan Bohar je popeljal Maribor v vodstvo.
Damjan Bohar je popeljal Maribor v vodstvo. FOTO: Reuters

Chelsea zmagal v Lizboni
V skupini G je na drugi tekmi v Lizboni gostoval Chelsea. V 34. minuti je Nemanja Matić z glavo dosegel gol za zmago po prostem strelu. Londončani, naslednji tekmec Mariborčanov, so znali ohraniti minimalno vodstvo do konca.