Barcelona, 03. 12. 2016 16.20 |

V 14. krogu španske Primere Division sta se na stadionu Camp Nou pomerila večna tekmeca Barcelona in Real Madrid. Povedli so gostitelji po zadetku Urugvajca Luisa Suareza, izenačil pa je kapetan galaktikov Sergio Ramos z golom v zadnji minuti tekme (1:1).

Na dosedanjih 264. El clasicih je Barcelona zmagala na 109. tekmah, Real pa jih je dobil 97, preostali dvoboji so se končali brez zmagovalca. Madridčani so na Camp Nou dopotovali kot edino neporaženo moštvo v dosedanjem delu sezone v Primeri Division, aktualni španski prvaki pa so utrpeli že dva poraza. V tabor Barcelone se je vrnil dlje časa poškodovani kapetan Andres Iniesta, ki pa ni začel v udarni postavi, medtem ko so pri Realu od prvokategornikov manjkali poškodovani Valižan Gareth Bale, Nemec Toni Kroos in Španec Alvaro Morata. Da je vložek v tekmo, kot vselej, ko gre za spopad dveh največjih rivalov v Španiji, največji možni, je pokazala velika nervoza z obeh strani, ki je krasila igro v prvih desetih minutah.

Lionel Messi in Cristiano Ronaldo
Lionel Messi in Cristiano Ronaldo FOTO: AP
Nato sta se tekmeca sprostila, tempo igre je postajal vse bolj oster, veliko preglavic pa je imel glavni sodnik Carlos Clos Gomez, ki ni mogel najti pravega kriterija in tudi ni imel sreče (znanja), da bi pri nekaterih spornih situacijah sprejel prave odločitve. Težko je reči, kdo je bil v prvem polčasu bolj oškodovan, a dejstvo je, da so se nogometaši Barcelone in Reala precej bolj ukvarjali s sodniškimi odločitvami kot z igro.
Real Madrid je pod taktirko trenerja Zinedina Zidana že 33 tekem brez poraza v vseh tekmovanjih. Bliža se rekordu vseh rekordov.

Uvodnih 45 minut je prineslo dinamično predstavo na obeh straneh, a manjkali so goli. Gostitelji so imeli pričakovano dlje časa žogo v svoji posesti, Real pa bolj konkretne akcije pred domačimi vrati. Galaktiki so v prvem delu petkrat udarili po Barcinem golu, gostitelji dvakrat na gol Keylorja Navasa. Barca je nadaljevanje derbija začela veliko bolj podjetno in uvodni pritisk tega dela kronala z golom. Ob prekinitvi, gostje so protestirali, ker je sodnik prestrogo dosodil prekršek Rafaela Varana na Neymarju, je bil z glavo najbolj priseben Luis Suarez in zadel za 1:0. Podajalec pa prav Neymar. V 67. minuti bi vse dvome o zmagovalcu že lahko razrešil Neymar, ki si je odlično pripravil strel, a nato iz zares idealne pozicije slabo zaključil. Real je v končnici pritiskal, imel nekaj obetavnih situacij, a do zadetka ni in ni prišel. Potem pa 90. minuta in prekinitev. Podal je Luka Modrić, najvišji z glavo pa, kdo drug kot Sergio Ramos in veselje galaktikov sredi Camp Noua. Real je tako zadržal točkovno prednost pred Barcelono.

Barcelona - Real Madrid 1:1 (0:0)
98.354 gledalcev; Suarez 53.; Ramos 90.

Postavi:
Barcelona: ter Stegen, Sergi Roberto, Pique, Mascherano, Jordi Alba, Busquets, Rakitić (Iniesta), Andre Gomes (Arda Turan), Messi, Neymar, Luis Suarez. Trener: Luis Suarez.

Real Madrid: Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo, Modrić, Kovačić , Isco (Casemiro), Lucas Vazquez, Ronaldo, Benzema (Asensio). Trener: Zinedine Zidane.

KOMENTARJI (329)

Iniesta
05. 12. 2016 21.26
Se ena dominantna partija Hrvata Kovacica ... Neverjeten igralec!
ledr
05. 12. 2016 09.46
+4
Če lahko potegnem kaj pozitivnega iz tega razočaranja, ker si Real tokrat kot že nekaj krat letos točke pač bi zaslužil je to, to, da v Španiji ne več Mourinha. Derbiji so tako spet postali normalni in užitek. Ni več "klanja" po igrišču in grobih neumnosti ki so jih počeli igralci Reala na zahtevo tega neumneža Mourinha. Čeprav je bila tokrat Barca veliko boljša pa jim je zagotovo šlo na roko tudi to, da je Real igral brez svojega najboljšega igralca Bale-a.
bent2
04. 12. 2016 21.10
+1
Čestitke Barci za osvojeno točko. Barca na vsaki tekmi nabere kakšno točko in glede na to, da se pokal na koncu sezone podeli za točke, bi na prvo žogo rekel, da so na pravi poti.
tedoVV2HCmedo
04. 12. 2016 20.01
+5
Dobro, da nisem gledal, nisem imel časa. Če bi gledal tekmo in videl ta gol v zadnji minuti, bi spet .... klical zavarovalnico zaradi poškodbe v hiši.
Kollerik
04. 12. 2016 19.22
+6
Čestitke Barci! Keri pocarski zegnerji tile belčki.... neverjetno.... no, pa drugič
Maxx365
04. 12. 2016 17.50
+9
če bi Messi in Neymar zadela zicerje, ki bi jih morala, hrvata po tekmi nihče sploh omenil ne bi
+1
Ronalda čaka čuza..... A se nima česar bati... Z njim bojo lepše ravnali kot agresiven 120-kilogramski kickbokser iz Maroka......
MaunelNeuer
04. 12. 2016 14.04
-6
mesiju tudi v barci ne gre več, v repki mu pa tk nikoli ni šlo
04. 12. 2016 14.25
+5
Barceloni brez Messija ne gre.... Ko Messi ni igral je Barcelona izgubljala kot po tekočem traku, glej statistiko... Messi je tisti člen v igri, ki dela razliko med dobrim in vrhunskim klubom....
MaunelNeuer
04. 12. 2016 15.54
-6
očitno nisi spremljal tekem ko mesija ni blo pa je barca vseeno zmagala s 3 , 4 goli razlike, tisti brez katerega barca ne more je Iniesta
LaFerrari
04. 12. 2016 18.51
+1
švajni,a ti tekme gledaš z špegli al brez ????
+2
Ronaldo je ˝doniral˝ 150 milijonov na Deviške otoke.... Kako dobrodelen je....
Chaparral M
04. 12. 2016 21.25
-2
Kakšni so pa tvoji uspehi? Daj seznani nas! CR je kljub vsemu tudi resnično že daroval. Kako se bo iztekla zadnja afera, pa bo odvisna od tvojega nasveta in seveda tvojega Spiegla!
cripstoned
04. 12. 2016 12.54
-9
Hejterji vrača se cripsy kot pravite hahaha....lep pozdrav iz prvega mesta in pa -6....lepo vas naprosam da se spodaj oglasite hahaha
Petarda10
04. 12. 2016 18.11
+2
Bomo vidli kaj bos pisal ko bo konec lige ;) sploh pa ze 4 leta je niste osvojili mejte mal veselja hahahhaa
LocoBlanco
04. 12. 2016 12.37
+0
Neverjetno! Gol iz offside-a, nepiskana 11-m v 3min. katera bi zagotovo spremenila potek tekme in nekompleten RM na koncu dobi še točko na NC! Barca kljub svojim 'okrepitvam' tone in tone! Včeraj je bilo vse odvisno od RM-a, ki je spet z golom v zadnjih minutah tekme dokazal, da je glavni v Španiji! Že lansko leto bi morali biti prvaki in letos bomo to samo še potrdili! Ne razumem zakaj kritizirate trenerja, če pa je bil Messi neviden! Šele, ko je prišel Iniesta je bila Barca nevarna, ampak še vedno premalo! Res je tudi, da je igralec RM-a igral z roko v kazenskem prostoru, ampak kot sem zgoraj napisal...3min. 11-m čista, kot solza in tu bi potek tekme odšel v povsem drugačne vode! Premagali smo AtlM in Barco, naš cilj je dosežen! JA premagali smo Barco kajti točka se je realno tudi pričakovala v štabu RM-a in zato smo se včeraj/danes veselili le te, kot da smo zmagali! Še vedno brez poraza, še vedno na 1.mestu, to je moj RM in ponosen sem na igralce! #iHALA MADRID!!!
Dany75
04. 12. 2016 15.03
-3
Toxix
04. 12. 2016 11.49
+4
Največji posranci na planetu. Že večkrat to sezono. Tako slaba igra in takšen niz neporaženosti meji izven tega sveta.
Dany75
04. 12. 2016 15.04
-3
FAUSTOS1
04. 12. 2016 11.13
+8
na žalost s tem trenerjem barca ne bo več nikoli prvak ,kajti menjati enega boljših rakitiča namesto slabšega gomeza je napaka-ramosa bi naj kril alba norost saj je ramos 30cm višji.da o napačnih odločitvah trenerja na ostalih tekmah pa je škoda besed-če ne bo menjave trenerja bo barca postala povprečen klub
meskic
-9
Sergio Ramos v letu 2016 ima vec ligaskih golov na Camp Nou (1 gol na odigranih 2 tekmah) kot Iniesta, ki je igralec Barcelone (0 golov v La ligi na Camp Nou v letu 2016).
LaFerrari
04. 12. 2016 11.36
+12
Toxix
04. 12. 2016 11.51
+9
Hoče povedat, da pojma nima. Sam iz sebe se norca dela. Iniesti ni potrebno zadevat, ni napadalec. On je z Messijem vred motor igre.
meskic
04. 12. 2016 12.09
-6
Hocem povedati, da je to res sramotno za "kao" najboljsega vezista na svetu, da ima branilec Reala v letu 2016 vec golov na Camp Nou vla ligi, kot igralec Barcelone, ki je napadalni vezist.
Symbolic
04. 12. 2016 12.49
+9
Meskic, povej, po tvoji evidenci: kolikokrat si nam to povedal? Manj, ali več kot 1000x?
Trend01
+5
ledr
05. 12. 2016 09.41
+1
meskic, ti raje skrbi za to, da ne bo dal do konca sezone Ramos več golov kot vaš napihnjenček, ne pa kaj počne (zate in za marsikoga genij nogometa) Iniesta.
265004
04. 12. 2016 10.32
+10
Moram priznati,da je včerajšni rezultat realen in pravičen.Vesel sem,ker vem da prvenstvo še ni odločeno,malo manj pa ,ker imamo na klopi veleuma.Vstop Inieste je samo pokazal,da pravih zamenjav letos na žalost nimamo.Razlika je velika,ampak Real gre na svetovno klubsko in to je kar velik dodatni napor,Barca pa bo lahko trenirala in dvignila formo.Dodatne tekme kjer moraš zmagati,polno novinarjev,navijačev te na nak način utrudi.Sicer pa je včeraj Barca igrala bolje,Real pa je spet taktično zmagal.Sem pričakoval.Zidane je vedel,da bo Messi moral igrati na sredini,zato mu je takoj prilepil Modriča,zadaj pa sta ga čakala Ramos in Varane.Razumem edino to,da ga Enrique ni upal poslati v napad,ker če bi igral 4-3-3 bi takoj fasali gol.Na Realovi strani pa sem pisal že pred tekmo,da Ronaldo ne bo dobil uporabne žoge,ker ni Balea. Kljub vsemu napovedujem,da bo Barca kmalu ujela Real.Realova igra ne vsebuje nobenih presežkov.Bale je poškodovan(mu ne privoščim,ker je poleg Modriča najbolj simpatičen igralec in za mene tudi najboljši Realov),Modrič bo pa težko zdržal celo prvenstvo(še nikoli ni).
CURVANORD Zanetti
04. 12. 2016 10.42
+1
Meni je najbolj simpaticen Marcelo a vceraj je bil zelo slab,ni spravil nic kaj dobrih podaj za napadalce.Modric vceraj super sedaj bo pa spet dve tri tekmi slabo,se bodo sedaj nagarli ostali vezisti,vceraj se je on za njih.
Trend01
04. 12. 2016 10.45
+0
Upanje umre zadnje! In prav je, da je takšno razmišljanje. Sam sicer upam na kakšen kiks Barcelone, da bi lahko potem Real lažje, bolj sproščeno v januar štartal. A v to ne verjamem. Naslednja bo kanonada nad Osasuno. Še prej pa nepomembna z Borussijo. Nato pa za Barcelono zoprni Espanyol. V januar pa takoj z neugodnim Villarrealom. Real pa BvB in nato tisto trapasto SP ter sredi januarja kmalu Sevilla. Če gredo še čez Sevillo z zmago, je prvenstvo verjetno že odločeno.
Paštašutar
05. 12. 2016 08.54
+0
Sempre,z takim sojenjem je povsem jasno,da bo Real zelo tezko prvak!! Poglej,Valensija,gol iz ofsajda,nedosojena 11m za Valensio in pa neizkljucitev Busqetsa za pol urno vlecenje!! Tu imate podarjeni dve tocki !!! Sosiiedad,razveljavljen gol,niti o od ofsajda,podarjena ena tocka! A ma sploh smisel pisati o el clasiku! Penal na,Vasqezu,roka Rakitica,roka Piqeja,ofsajd Vasqeza,ki ga ni bilo,z Benzom bi sla sama proti golu,ofsajd pri vasem golu,pa se Suarez je z obema rokama odrinil Vasqeza !! Carvahala je igral tam z desno bradavicko ne roko !!! Evo spet podarjena tocka,nam pa dve ukradeni !!!se praviracun je naslednji 2+1+1=4 To so vase podarjene pike!! Nam je sodnik ukradel proti vam dve !!!! Se pravi vam odbij stiri pike,nam dodaj dve,prisli bi na +12 za nas in prvenstvo bi bilo zakljuceno!!! Tako pa ja vse je odprto in se sreca je da v drugem delu gostujete tako pri nas kot pri Atletiku,kjer pa (ceprav ni prav) pricakujem povsem drugacno sojenje kot do sedaj !!!
Paštašutar
05. 12. 2016 08.56
-1
Pa se nekaj,napisal sem tiste stvari,ki se vidijo z lune,tiste ki se vidijo iz letala pustimo pri miru,ker jih je prevec !!!
Paštašutar
04. 12. 2016 09.25
-3
Berem tuki spodaj o Enriqeu,itak jih biksa ampak tudi Zidan je vceraj napravu neki nelogicnega,na menjavo Rakitic-Injesta je on pri zaostanku odgovoril z menjavo Isko-Casemiro in od takrat naprej je bil Real res v malce podrejenem polozaju,ampak samo izkljucno zaradi te menjave!! Casemiro je pac lomilec kosti,obcasno kak skok in tu so kvalitete Casemira zakljucene! Pa tudi to,zakaj se je Injesta sam sprehajal po igriscu,mi ni povsem jasno,ce je ze Casemiro prisel v igro!! Ah miljarde razlag od set in pol miljard trenerhev!! Al nas je ze vec .......:)
Trend01
04. 12. 2016 09.35
-4
Kje si zdaj našel kako je Casemiro slabo Iniesto pokrival? Iniesta do 25-30 metrov od gola sploh nikoli prišel ni. Delovanje DMja se pa ravno tam začne. Dr. Iniesta je kar od sredine v glavnem servisiral svoje napadalce. Ki pa so bili na srečo neučinkoviti. Tam, kjer je Iniesta igral, bi ga moral pokrivati Vázquez, ali Modrić. Saj imaš na netu "heat map". Oglej si.
Paštašutar
04. 12. 2016 10.17
Trend,dej si prosim poglej trenutek oddaje zoge Injeste Messiju za sanso!! Vse je kot mora bit le Casemiro cuva,KAJ ?????????Kaj pocne sam tam??????????? Injesta deset metov stran ON STOJI !!!!!!!!
04. 12. 2016 10.19
+1
Modric si je ze Messija v zep pospravil da bi se enako naredil i Iniesto pol bi se @mandzo razpocil tu gor
Trend01
04. 12. 2016 10.33
+1
Se morda spomniš kje je bila takrat žoga, oz. Iniesta? Skoraj na polovici igrišča. In tam DM nima kaj početi. V kolikor bi šel naprej, bi se odprla cela sredina. No, saj se je tudi v tem primeru. Morda bi lahko posredoval malo bolje. A zdaj mu boš očital eno napako po xy tekmah? Človeku, ki je pod Ancelottijem spremenil Realovo obrambo, da je vsaj nekoliko spodobna. In, ki ga Zidane smatra za najbolj pomembnega člana obrambne linije. Trenerja, ki je v krstni sezoni podrl vse možne rekorde? Hecno. Ni kaj.
04. 12. 2016 10.46
+1
Pa tako so se eni norca delali iz Zidana da bo pogorel po sestih tekmah,res ne goji neke lepe igre je pa ucinkovita ko je najbolj potrebno bilo do sedaj,le to me cudi vedel je da bodo fasali kazen,pa ni zelel nic ekstra kupiti,da je zadovoljen z kadrom,malo je pozabil nekatere igralce pocasi leta dohitevajo,ok saj mladci niso slabi a se dalec od nivoja svojih starejsih soigralcev
Paštašutar
04. 12. 2016 11.01
Trend oglej si posnetek,samo dva metra bolj levo bi stopil.pa z LAHKOTO tri stiri naprej in ne bi imel Injesta kaj,modro rdecih ni,ker so tekali na boke in z tem praznili sredino,to je ocitna napaka kot tista Kovacica proti Citiyu,ko je naslednjo sekundo po vstopu pozabil na Aguera,na sreco vemo,da je sla zoga cez gol !! Tudi vceraj se je srecno koncalo !!
Trend01
04. 12. 2016 11.02
+1
V letu, dveh, bodo tile prišli (nekateri so že) na vrsto: Mariano Díaz, Casemiro, Asensio. Vázquez, Morata, tudi Kovačić. Pa Llorente, Varane, Vallejo, morda Mascarell, Sergio Díaz.... Pa še kakšne izkušen gams zraven. Morda 2-3 kupit in to je to. Aja, za Isca in Jamesa pa pojma nimam kako in kaj
Trend01
04. 12. 2016 11.06
+2
@Pašta - Casemiro je v zadnjem času (pred poškodbo) toliko akcij prekinil, golov rešil. Še včeraj v zadnji minuti, a ti se na eno napako obešaš. Tudi Ramos jo je na začetku naredil. Vsak igralec, ki vstopi v igro (sploh obrambni) potrebuje nekaj minut, da se prilagodi. Poglej na heatmap kakšne naloge je imel. Skratka, pusti Casemira pri miru. Preveč dobrega naredi.
Paštašutar
04. 12. 2016 11.22
Bom ga pustu oblubm,kar se pa zadnjega stavka tice,z potezo v zadnji sekundi,je pri meni popravil vse napake za nazaj(razen vcerajsnje),pa tudi naslednjih deset tekem mu ne bom nic zameril,ce le ne bo ponovil napake od vceraj!! Zdej pa na zupco !
saturnsky23 saturnsky23
04. 12. 2016 08.36
+3
Ničkolikokrat velika napaka, slabo vodenje Enriqeja, tudi tokrat. Ne začeti, še kar ima (Injesta) z najmočnejšo postavo, da hitro odločiš tekmo, on po starem. Še enkrat in večkrat. Barcelona edina v La ligi nima na klopi nič uporabnega, s popolnoma inferniornim Rakitićem, Gomeš, Ter Stegen...Totalno zgrešena politika vodenja.
Trend01
04. 12. 2016 09.01
-3
Se ti ne zdi, da je to naredil na predlog zdravnikov? Da so oni rekli koliko lahko igra? Nisem še videl poteze, da bi v derbiju ob polčasu glavnega veznega igralca kdo menjal. Torej bi ga moral zadržati celo tekmo, sicer bi se jim sistem igre popolnoma sesul. Je že tako prav naredil. Ali bi ti pač šel na riziko in povzročil morebitno obnovitev poškodbe ali novo poškodbo ter celo sezono uničil?
04. 12. 2016 09.17
+3
Privolitev zdravnikov za Injesto je zagotovo bila v najmanj en polčas. Pri Barci se je vedno in do sedaj pokazalo (ob zgrešenem vodenju), da po zapravljenem, niso več sposobni loviti, dohiteti manjko. Tako da mislim, da so se že večkrat ušteli in potem poskušali, pa se ni izšlo. Rezime povedanega bi bil: Ne samo tokrat, vedno in vsakič, začeti z vso močjo, zlomiti nasprotnika, ob polčasu, ali malo kasneje v slačilnico.
Trend01
04. 12. 2016 09.33
-1
Ja, @satursky, ampak to je stvar, ki jo Enrique izvaja z "underdogi". Tam bi moral začeti s top igralci in jih potem hitro umakniti. Proti Realu pa verjetno Iniesta ni mogel začeti od prve minute. Ne moreš najboljšega posameznika ekipe med polčasom ven potegniti. Takrat nasprotnik še bolj "zavoha" kri. Tokarz je že prav naredil. Ne razumem pa takšnih zadev proti ekipam ali Betis ali Granadi itd.....Pač, tega ranga ekipam. Proti Sevilli, Atletom, Valenciji, Realu, je Enrique vedno začel z najmočnejšo postavo, ki jo je imel na voljo. Proti slabšim ekipam, je pač druga zadeva. Verjamem tudi, da bi ob ugodnem rezultatu, včeraj Iniesta vstopil še mnogo kasneje. Recimo pri +2 golih razlike. Tokrat ga je not potegnil zaradi tika-take, da bi žogo zadrževal.
04. 12. 2016 09.46
+3
Trendo, prav na kratko. Slabost Barcelone je več plastna. Iz vesolja je opaziti, da komaj, komaj premorejo sestaviti enajst. Če tukaj redno prištevamo poškodbe in popolnoma neuporabne rezerve je vse povedano.
Trend01
04. 12. 2016 09.57
+0
mmickica
+7
No, pa smo preživeli še en elclasico! Pred tekmo bi takoj podpisala tak rezultat, ampak zdaj se mi zdi, da je Barca zamudila veliko priložnost. Bila je namreč veliko boljša od Reala, vsaj tako na prvi pogled. Ampak Real kot Real in o tem sem pred dnevi že pisala, če je kdo, so oni sposobni zadeti v zadnji minuti tekme, predvsem pa Ramos je stručko za takšne gole. Tako da čestitke Realu, za Barco sem pa kljub vsemu vesela, če ne drugega, sem videla, da niso pozabili igrati nogometa, le motivacije jim očitno manjka v LaLigi. In seveda Iniesta ali Messi ne smeta manjkati!
united666
04. 12. 2016 08.41
-6
meesija vceraj tud c e ne bi bilo kot cr7 tok v vednost ker vidim da si slepo zaljubljena v palcka in si ne priznasx da vceraj ga ni bilo videti...drugo: tekma cisto izenacena sanse na eni in drugi strani tko da vceraj noben ni bil boljsi
Trend01
04. 12. 2016 08.44
-1
Nekateri tuji mediji (tudi katalonski) pravijo, trdijo, da je bila tole ena njihovih boljših predstav in, da so končno prikazali neko kombinatoriko, smisel za igro...A "bojim se", da bodo kot že večkrat izgubljali točke proti "underdogi". Tako kot recimo Atleti in Sevilla v tem krogu. No, pa saj so vski krvavi pod kožo. Real ima tu neko prednost, ker se vsak, ki sedi na klopi želi več kot le dokazati in tudi pri slabših nasprotnikih zato načelom izvlečejo boljši rezultat. Vsaj pod Zidanom je tako.
Paštašutar
04. 12. 2016 09.00
-1
Veliko boljsa??????? Ze statistika to tvojo trditev zanika,gol ste dosegli iz ofsajda+prekrsek na Vasqezu,imeli ste dve 100 priloznosti,eno iz ciste kontre,drugo iz polkontre,pa tisto v zadnji sekundi !! Vse ostalo je bilo iz strani Reala pokrito v nulo !! Sojenja ne bom niti omenjal,slabse je bilo samo leta 2009 v Londonu !!!!Pa tista o motivaciji v la ligi ti tudi ne sodi v cast !!!
mmickica
04. 12. 2016 09.13
+5
Samo replika na to, kar mi očitate, da sem napisala, da je bila Barca veliko boljša. Saj sem napisala na prvi pogled! S tem sem imela v mislih, da so lepše igrali. Boljši konec koncev ni bil nobeden, glede na nerešen rezultat, če že dlakocepimo!
Iniesta
04. 12. 2016 10.12
+2
Barca je bila vceraj definitivno boljsa, real je imel sreco ...
ronaldinho9
04. 12. 2016 10.37
-3
LocoBlanco
04. 12. 2016 12.39
-6
Paštašuštar: Bravo za komentar, mickica se slepi...
Trend01
04. 12. 2016 08.24
+0
Le kot zanimivost. Ne vem kaj se dogaja z Messijem, a nazadnje je dosegel gol proti Realu 23.3.2014. Kar 6 zaporednih tekem brez gola. Še več; tudi brez asistence je v tem obdobju. Je pa takrat "ušpičil" hat-trick za 3-4 sredi SB z dvema zadetima odločujočima penaloma in zadnjih pol ure igralcem več. Ramos je bil sicer upravičeno izključen.
mmickica
04. 12. 2016 08.42
+9
Z Messijem ni nič narobe, je pa bil odlično pokrit včeraj, o tem ni dvoma. Ampak zato sta tukaj še Suarez in Neymar, ki bi morala izkoristiti to, da pol obrambe in sredine visi na Messiju, a tega ne izkoristita (pustimo tisti Suarezov gol ob strani...), tako da narobe je z nima in ne z Messijem. Vsaj jaz tako vidim. Messi je imel res tisto 100% priložnost, ampak...., iz vsake priložnosti pač ne daš gola. Če bi imel vsaj še dve, bi sigurno zadel.
Paštašutar
04. 12. 2016 08.49
-2
Trend01
04. 12. 2016 08.53
-2
Marca naslednje leto bodo minila 3 polna leta, da bi Leo zadel. Se moram opravičiti. Eno asistenco je vmes še zbral. Ko je zadel Mathieu. Sicer pa sta v tem obdobju ravno ta, ki jih kritiziraš "razturila": Neymar 2 gola + 2 asist in Suárez 4 goli + 1 asist. V tem času so zadeli 10 golov. Torej sta bila fanta nekako vmešana kar pri 9ih golih od 10ih! @Pašta - raje vidim, da Messiju gre in, da Ney ter Suárez ne razturavata. Sta bolj živčna in na naslednji tekmi slabša.
mmickica
04. 12. 2016 09.16
trend, včerajšnjo tekmo sem imela v mislih, ne celega obdobja do 3 leta nazaj. No lahko bi to podaljšala na letošnjo sezono. Nesporazum!
Trend01
04. 12. 2016 09.48
OK. Kot kaže je Real Sociedad nakazal kako treba proti Messiju igrat. Ancelotti je še malo dodal in rezultat je tu. Ne rečem, da se mu ne more spet "utrgati", a dejstvo je, da sem ne bo mogel. Včeraj, kot primer, je bil večino časa na čisti 10ki. Tudi, ko je Iniesta vstopil. Zanimivo, da je igral toliko na levi strani kjer ga je čakal Modrić. Menim, da bi vseeno lažje mimo Kovačića hodil in servisiral proti sredini in Neyu. Tako kot so že delali. Tokrat se je pa Messi zapletel ravno tam kjer je najtežje. Med Modrića, Kovačića, Ramosa, Varana. "Mission: Impossible".
bent2
04. 12. 2016 10.18
+2
o messiju nihče ne govori. za Cristiana pa vedno govorijo, da na velikih tekmah ne dosega golov
Dany75
04. 12. 2016 15.06
-2
kdo pa je odlocil lanski el clasico ??? malo idi pogledat na youtube!
RMadridd
04. 12. 2016 08.19
-1
no tudi uradno je potrjeno,suarez je bill v offsajdu pri zadetku.je pa res da bi malokateri sodnik to videl,ker je dejansko slo za cm,ampak vseeno gol bi moral biti razveljavljen.
ledr
03. 12. 2016 22.56
-12
Večkrat sem že zapisal in zadeva se kar naprej ponavlja in nadaljuje. V zadnjeh 10 - 15 letih še nisem videl ekipe ki bi imela toliko sreče kot jo ina Real. To je preprosto neverjtno, da lahko nekomu sreča non stop stoji ob strani... Kot, da je to neki "pozitivni" urok. Ker uroki so običajno negativni...
RdečiKarton
04. 12. 2016 08.08
-1
Najprej moraš imet cojones da bi bil vreden sreče. Brez cojones ti še sreča pobegne v življenju.
apodgraj
04. 12. 2016 08.18
+6
Res je nevavadno, kako sreča spremllja Real in še bolj nenavadno je to ,da do te sreče pridejo največkrat zaslugi Ramos.
notrajnc05
04. 12. 2016 08.37
-3
ledr... tudi ti imaš neverjetno srečo, da ti je fižolček v glavi ravno toliko oksidiral, da je procesor zagnal do te stopnje da znaš žret, s.at in kracat krat enozložne besedne zveze...
mmickica
04. 12. 2016 08.45
+15
Brez zamere fantje, ampak jaz bi tej sreči rekla popuščanje Barcinih igralcev v zadnjih minutah tekme, ker se pri njih VEDNO dogaja, na žalost. Vedno trpim v zadnjih minutah, ko vidim, da bi se radi branili, tega pa najbolj ne znajo in velikokrat ga dobijo čisto na koncu ravno zaradi tega. Pred leti so znali na sredini zadržati žogo, kar pa jim zadnja leta enostavno ne uspeva več.