Belo Horizonte, 08. 07. 2014 23.34 |

Reprezentanca Nemčije je na prvi polfinalni tekmi svetovnega prvenstva v Belo Horizonteju povsem nadigrala Brazilijo in slavila kar s 7:1. 'Elf' je v zgolj 18 minutah dosegel pet golov in že v prvem polčasu odločil zmagovalca. Miroslav Klose je postal najboljši strelec v zgodovini SP.

Pred obračunom petkratnih in trikratnih svetovnih prvakov, Brazilcev in Nemcev, se je domača javnost spraševala predvsem, koga bo selektor Luiz Felipe Scolari postavil v začetno enajsterico namesto poškodovanega Neymarja in kaznovanega Thiaga Silve. Priložnost sta dobila Dante in Bernard. Na drugi strani je prvi mož Nemčije Joachim Löw v konico napada znova postavil Miroslava Kloseja, ki bi se z doseženim golom sam zavihtel na vrh večne lestvice strelcev na svetovnih prvenstvih.

Tekma se je začela dinamično že od prvega žvižga glavnega sodnika Marca Rodrigueza. Prvi so zapretili gostitelji. Že v tretji minuti je streljal Marcelo, ki je meril mimo gola. A to je bilo tudi vse, kar so Brazilci pokazali v prvem polčasu. Že v 11. minuti so namreč Nemci povedli. Iz kota je podal Toni Kroos, z bližine pa je Julia Cesarja ugnal Thomas Müller. Prejeti gol je 'selecau' popolnoma porezal krila in 12 minut pozneje je 'elf' udaril še drugič. Müller je lepo odložil žogo za Kloseja, ki je iz drugega poskusa ugnal brazilskega vratarja in s 16. doseženim golom postal najboljši strelec v zgodovini svetovnih prvenstev.

Miroslav Klose se je s 16. golom na SP 'odlepil' od Ronalda.
Miroslav Klose se je s 16. golom na SP 'odlepil' od Ronalda. FOTO: Reuters

Sledilo je šest minut, ki jih brazilski navijači ne bodo pozabili nikdar. Nemčija je namreč do 29. minute dosegla še tri gole, skupno torej v dobrih šestih minutah kar štiri, in popolnoma 'razbila' nemočne gostitelje. Najprej je Toni Kroos zadel z natančnim strelom z roba kazenskega prostora, isti igralec pa je zgolj dve minuti pozneje po poigravanju v kazenskem prostoru in podaji Samija Khedire dosegel še svoj drugi gol na tekmi. Za konec nemške 'ofenzive' sta brazilsko obrambo osramotila še Mesut Özil in Khedira, ki se je tokrat izkazal še v vlogi strelca. Do konca prvega polčasa so si Nemci priigrali še nekaj polpriložnosti, Brazilcem pa se po šoku ni uspelo pobrati.

Scolari je reagiral pred začetkom drugega dela. V slačilnici sta ostala Hulk in Fernandinho, zamenjala sta ju Ramires in Paulinho. Rezervista sta takoj poživila igro gostiteljev. V 51. minuti je Ramires lepo kombiniral s Fredom, prišel do strela, a izkazal se je nemški vratar Manuel Neuer. Slednji dobro posredoval tudi dve minuti pozneje, ko je zaustavil poskus Oscarja. Še lepšo priložnost je imel Paulinho, a Neuer se tudi po dveh strelih vezista Tottenhama ni pustil premagati. Nato so zapretili tudi Nemci. Z razdalje je streljal Müller, z odličnim posredovanjem se je izkazal Cesar.

Toni Kroos je dosegel dva gola.
Toni Kroos je dosegel dva gola. FOTO: Reuters

V 69. minuti so nogometaši v rdeče-črnih dresih zadeli še šestič. Novo izjemno akcijo je uspešno zaključil rezervist Andre Schürrle. A to še ni bilo konec agonije za brazilske navijače. Deset minut pozneje je s strelom pod prečko še drugič na tekmi zadel Schürrle in postavil piko na i zgodovinski nemški zmagi. V 90. minuti je častni gol za Brazilijo dosegel Oscar. Varovanci Joachima Löwa se bodo v velikem finalu pomerili z boljšim iz dvoboja med Nizozemsko in Argentino.

Brazilija – Nemčija 1:7 (0:5)
Oscar (90.); Müller (11.), Klose (23.), Kroos (24., 26.), Khedira (29.), Schürrle (69., 79.).

+3
vse čestitke nemcem,res zaslužena zmaga, korekten odnos itd.- popolnost! zdej pa še sam tulipani zrušjo šleperje št.2 pa bo TOP finale!
+0
zuniga največji državni sovražnik Brazilije!
+4
a dej lepo te prosim, če bi zdej Neymar igral misliš da bi preprečil 7 golov?
hirajem
09. 07. 2014 15.36
+7
Brazil je dobil svoje, še gaučosi fašejo zvečer in SP bo uspešen! Scolari ki je redko viden antipatik je naredil napako ker na turnir ni povabil najboljše brazilske igralce trenutno.. pa en Felipe Luis eden najboljših levih bočnih na svetu ki je letos v Atleticu igral v fantastični formi ni dobil poziva a šarlatan Marcelo kikser nad kikserji važno da se zaleti v napad a obrambo naj igra kdor hoče.. Luiz hahaha stalno govorim da je on največja prevara modernega nogometa taktični divjak kriv za skoraj vse prejete brazilske gole na tem SPju, mourinhu se smeji da je za to deblo pobral kolko 50- 60 miljonov?? Fred, Jo ma dajte prosim vas pa debeli Ronaldo ki ne igra že deset let plus Ronaldinho bi odigrala veliko boljše od teh dveh.. da ne govorimo o Kaki, Coutinhu, Robinhu, Lucasu, Alanu pa tudi Patu ki bi z eno nogo odigral boljše od Freda???
Chaparral M
+3
Se strinjam, sploh pa Ronaldinho, je še vedno super. Neimar??? Bo moral še veliko krompirja pojesti, da se bo kvečjemu približal najboljšim.
hirajem
09. 07. 2014 16.23
+0
neymar je odličen nogometaš sjajna tehnika, gibanje, hitrost, udarec je pa prešvoh in prelahek vsak malo močnejši udarec je zanj nevarnost težke poškodbe.. kar smo tudi videli pri kolenčku Zunige... hje pa definitivno samo on premalo za osvojit SP
DareMonty
09. 07. 2014 14.14
+24
Tako lekcijo bi morala dobiti vsaka ekipa, ki napreduje po čudnih sodniških odločitvah. Čeprav navijam za Brazilijo odkar se spomnim, pa je ta reprezentanca ena najslabših v zgodovini. Samo srečo imajo, da so se Nemcem zasmilili pri 5:0, toda če bi bilo treba bi jim Nemci včeraj nasuli golov kolikor bi jih rabili.
robek35
09. 07. 2014 14.07
+19
Res je brazilci so se res iz tekme v tekmo šlepal,tukaj so naleteli na Nemški stroj,ki jih je zmlel.danes Argentina Nizozemska dajem prednost Argentini
mastablasta
09. 07. 2014 14.27
-1
vukoox
09. 07. 2014 13.26
+9
Vsakemu butlu , ki je v življenju videl eno fuzbal tekmo je jasno , da Brazilci nimajo za burek....Po kvaliteti niso niti za osmino finala..... Dajmo tulipani danes!!!!
+21
Meni se Brazilci ful smilijo! Kaj se je to zgodilo v njihovih glavah, verjetno še sami ne vejo...! Pritisk, strah, trema, kdo ve...!? Delovali so, kot bi prvič videli žogo na igrišču, grozno! Res se mi smilijo!
hirajem
09. 07. 2014 15.26
+1
Niti malo se mi ne smilijo... dobili so točno to kar so si zaslužili! So Arogantni samovšečni in bahati, pred prvenstvom so napovedovali 6 naslov a skozi turnir sao jih vodili sodniki z svojimi čudnimi kriteriji! Niso si zaslužili in upam kot navijač Nizozemske da jih za tretje mesto povozi še Argentina!
johny666
09. 07. 2014 12.26
+8
Tale MULLER je pa resničnmo as.....:) pa štucne na pol dol...k stare legende :)
pridnaov?ka
09. 07. 2014 14.28
+0
hirajem
09. 07. 2014 16.26
+1
mueller je sinoči mislil da je na treningu zato tako ležeren pristop in štucne na pol ...
Matic Starc 1
+7
že od začetka sm reku nemčija bo prvak in glej napoved se počasi ampak sigurno uresničuje
dajno
09. 07. 2014 12.14
+5
Glede na tekmo Alžirija - Nemčija.... Nemci niso tako vrhunski... pač pa Brazilci tako nizko na dnu! Včeraj bi Braziliji tudi Slovenija delala probleme, če jih celo ne bi nasadila! Za Nemce bi bili najnevarjnejši Nizozemci, imajo izredno močno srednio linijo in vrhunske napadalce, ne pa taka hloda kot sta Hulk in Fred, ki še v Triglavu ne bi bila v prvi postavi!
mastablasta
09. 07. 2014 14.31
+1
eh Brazilcem so delali Čile in Mehika probleme pa tudi mimo Kolubije so komaj prišli...Premalo dobrih imajo, še posebej v obrambi.
catman
09. 07. 2014 12.11
+6
Brazilci bi morali imeti glave gor, biti ponosni, da so izgubili samo 7:1. Scolari je prosil za milost - ja, bi rekel, da je to storil ob polčasu. In Nemci so se jih res usmilili, sicer bi šele padalo.
dajno
09. 07. 2014 12.06
+12
Slovenija bi bolje igrala kot Brazilija!
pkorosec
09. 07. 2014 12.03
+2
najboljsi komentar je mel tisti, ki je nekoga imenoval homofoba zato, ker ne mara juznoameriskih ekip :) :) :) Bo ze drzalo tisto o zogi in glavi :)
Rains-
09. 07. 2014 12.02
-3
Ivo "tu ni nobenega dvoma" Milovanovič je najboljši.
LJILJAN
09. 07. 2014 10.38
-4
nemci bodo morali v finalu potrditi formo. se zmer mislim da niso bli oni tolk dobri kolk so bli brazilci slabi. vceraj bi jih lahk se hrvaska premagala
giovanni2
09. 07. 2014 10.42
+2
Slovenija bi pa morda izvlekla neodločeno, čeprav dvomim.
Joebing
09. 07. 2014 10.53
+4
Joebing
09. 07. 2014 10.56
+20
Čestitke nemčiji za odlično in fer igro.in z korektnim obnašanjem do nasprotnikov. Smilijo se mi čustveni Brazilci.
Rains-
09. 07. 2014 12.08
+5
Nemčija je svetovni prvak, ti samo še ne veš. Boš v nedeljo zvedel.
Symbolic
09. 07. 2014 10.25
+25
ČESTITKE Nemčiji za prikazano eksekucijo! Kapo dol! Tudi, če bi Neymar igral, ne bi bilo dosti drugače, porazu se s takšno igro, ne bi izognili! Še vedno mi ni jasno, zakaj je Scolari toliko forsiral svoja 2 "aduta", ki nista pokazala prav nič (Fred & Hulk)? Če je Hulk še nekaj malega pokazal na prejšni tekmi, ampak Fred je statiral na vseh tekmah od začetka! Igrali so z 1,5 igralcem manj! Kakšno vezno linijo je imel? Nikakršno, ne v obrambnih nalogah kot tudi ne v napadu! Ok, saj so 5 - kratni prvaki, ampak to je le stara slava, ne moreš stavit na "staro slavo" in le na enega napadalca (Ney)! Rezultat SLABEGA NABORA igralcev, slabe taktike in še slabšega vodenja smo videli včeraj! Ok, Kroos 2x, Schürle 2x in ostali... ampak, mislim, da je včeraj Khedira odigral velemojstersko! Še enkrat: ČESTITKE NEMČIJI in srečno v finalu!
mastablasta
09. 07. 2014 14.35
+1
ja se tudi jaz sprašujem kje je te našel. mogoče ima kake posle zadaj.. prejšnja Brazilija je imela tako ali tako bolj kot ne povsem druge igralce. in ti so zdaj zgodovina.
lars1102
09. 07. 2014 10.18
+44
in taka ekipa je v polfinalu....polom.....veliko boljjši so odhajali domov....
soba666
+46
na koncu tekme so Nemci tolažili Brazilce, skoraj so se opravičevali, sta mi obe repki všeč, ampak včeraj so Nemci pokazali, kako lep je nogomet, če ne kompliciraš; drugi polčas je bil morast za gledat, pri 6:0 niso vedeli kaj naj delajo, ker niso hoteli Cezara še bolj ponižat, škoda, ker tekma je po 30 min. izgubila tekmovalni naboj; Brazilci so prešibki, Nemci pa pravi dedi; Neuer pravi gad