Senzacija v Mariboru: slovenski futsalisti na kolena spravili aktualne evropske prvake Špance!

Maribor, 22. 03. 2016 21.03 |

Slovenska reprezentanca v futsalu je v mariborski dvorani Tabor v prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za SP v Kolumbiji premagala Španijo z 1:0 (1:0). Strelec edinega zadetka na tekmi je bil Alen Fetić, v vratih slovenske reprezentance pa je blestel vratar Damir Puškar, ki je zbral kar 19 obramb.

Slovenci so na kolena spravili aktualne evropske prvake.
Slovenci so na kolena spravili aktualne evropske prvake. FOTO: Starsportphoto

Slovencem je uspel veliki met v Mariboru, saj so na kolena spravili favorizirano reprezentanco Španije. Furija je sicer aktualni evropski prvak v futsalu. Povratna tekma bo 12. aprila v španski Melilli, ki je sicer locirana na afriški celini.

Ekipi sta dvoboj začeli zelo dinamično in hitro. V tretji minuti so prvo nevarno akcijo imeli Slovenci, ko je močno streljal Rok Mordej. V peti minuti se je igra za kratek čas preselila pred vrata Damirja Puškarja, a so bili Španci pri svojih poskusih premalo natančni, slovenska obramba pa brezhibna. V 7. minuti je nevarno iz obrata poskusil Igor Osredkar in meril le za malo mimo španskih vrat. Kristjan Čujec je v 9. minuti nevarno streljal z desne, a je bil gostujoči vratar Paco Sedano na mestu. Poskus Alena Fetića v 14. minuti se je končal čez gol. Vse naslednje poskuse Špancev je slovenska obramba lepo polovila. Slabi dve minuti pred koncem so si nogometaši skočili v lase, italijanski sodniki pa so imeli precej dela, ko pa je zmeda polegla, pa so domači prvič zadeli. Prosti strel Slovenije je v 19. minuti po "finti", Rok Mordej je pri izvajanju žogo preskočil, Fetić spremenil v gol, ko je s pravo bombo s kakšnih 15 metrov z leve strani matiral španskega čuvaja mreže.

V drugem polčasu so Španci krenili na polno, a se je v 22. minuti izkazal vratar Puškar. Z devetih metrov je poskusil Fernandao, Puškar je žogo odbil na glavo Bebeju, temu pa z glavo ni uspelo premagati slovenskega vratarja. Tudi minuto kasneje je Puškar branil vrhunski španski poskus. V 24. minuti so prosti strel izvajali Španci, Puškar pa je še naprej nizal bravurozne obrambe. Igra se je zdaj odvijala bolj na slovenski polovici, a so Dobovičnikovi varovanci ostali zbrani in niso popuščali v obrambi, številne strele furije pa je pred vrati ustavljal še razpoloženi Puškar. Dvoboj je postajal vse bolj napet, veliko je bilo izpadov igralcev, Špancem ni in ni uspelo najti priključka, Slovenci pa so se na vse moči trudili zadržati prednost. V 36. minuti je gostitelje rešila vratnica. Zadnjo minuto je bila na nogah vsa dvorana, na krilih navijačev so Slovenci pritisnili proti golu Špancev, na drugi strani strnili obrambo in se veselili pomembne zmage.

Slovenska izbrana vrsta je imela s Španijo doslej slab izkupiček - 12 porazov in dva neodločena izida.