Galaktiki v Las Palmasu rutinirano do novih treh točk, prebujenje Barcelone v izdihljajih tekme za izenačenje

Las Palmas, 31. 03. 2018 20.37 |

Barcelono je v 30. krogu španskega prvenstva čakalo težko gostovanje na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán. Kljub temu pa so Katalonci v zadnjih minutah tekme uspeli nadoknaditi zaostanek dveh zadetkov (2:2). Madridski Real je gostoval na Kanarskih otokih pri Las Palmasu in vknjižil novo zmago, s katero se je še bolj približal drugouvrščenemu Atleticu. Dva zadetka za galaktike je dosegel Gareth Bale, enega Karim Benzema (0:3).

V derbiju 30. kroga španskega prvenstva sta se udarila dva izmed treh španskih udeležencev četrtfinala elitnega evropskega tekmovanja, Barcelona in Sevilla. Obe v želji po čim boljšem izkupičku pred nadaljevanjem izločilnega dela Lige prvakov.

Obračuni na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán so za nasprotnike trd oreh.
Obračuni na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán so za nasprotnike trd oreh. FOTO: AP

Andaluzijci v zadnjih dveh obračunih španske Primere niso blesteli, medtem pa je Katalonski ponos pridno nizal nove zmage in si zagotovil skorajda neulovljivo prednost v lovu na naslov prvaka. Nekaj težav je sicer strategu na klopi blaugrane Ernestu Valverdeju povzročala poškodba Lionela Messija, ki zaradi poškodbe ni zaigral za reprezentanco Argentine. Zvezdnik Barcelone je tako tekmo pričel s klopi, zaradi previdnosti pred pomembno tekmo v elitni evropski druščini.

Katalonci so si v prvem polčasu priborili več posesti žoge, vendar pa si z izjemo strela Luisa Suareza, ki je romal mimo desne vratnice niso priborili nevarnejših priložnosti. Zato pa so bili bolje razpoloženi domači, ki so bili nevarni v 17. minuti po strelu s kota, ki ga je z glavo skušal izkoristiti Luis Muriel, vendar pri zaključku ni bil zadosti natančen. Štiri minute za tem pa je z glavo poskušal še Joaquin Correa, ki je prav tako zgrešil vrata Andrea-Marca ter Stegna, zato pa se je gostiteljem sreča nasmehnila v 36. minuti. Po natančni podaji argentinskega reprezentanta Correa si je nekaj prostora izboril Franco Vazquez, ki je poslal žogo za vrata katalonskega čuvaja mreže.

Luis Muriel
Luis Muriel FOTO: AP

Tudi v drugem polčasu so odlično razpoloženi domačini še naprej ogrožali mrežo gostov in v 50. minuti še povišali vodstvo po strelu Muriela, v nadaljevanju pa zapravili številne priložnosti s katerimi bi tri točke lahko še dodatno utrdili. Ko je že kazalo, da bo prav Sevilla strla trdi katalonski oreh pa se je Barcelona prebudila. V 88. minuti je lepo podajo izkoristil Luis Suarez, ki je sprožil neubranljiv udarec v levi zgornji kot in vzbudil kanček upanja za izenačenje.

Tega je le minuto kasneje uresničil Lionel Messi, ki je v igro vstopil po drugem zadetku domačih. Argentinec je z močnim strelom z roba kazenskega prostora poslal žogo za hrbet domačega čuvaja. Barcelona je kljub točki ohranila visoko prednost na lestvici, pred drugouvrščenim Atleticom ima 12 točk naskoka.

Dvojček Balea za nove točke kraljevega kluba
Nogometaši madridskega Reala so v 30. krogu španskega državnega prvenstva na gostovanju pri Las Palmasu vknjižili zanesljivo zmago s 3:0. Junak obračuna na Kanarskih otokih je bil v preteklosti nemalokrat kritizirani Valižan Gareth Bale, ki je domačo mrežo načel v 26. minuti, potem ko je lepo podajo Luke Modrića z močnim strelom z roba kazenskega prostora spremenil v vodstvo belega baleta z 1:0.

Bale je z dvema zadetkoma dal vedeti Zidanu, da lahko računa nanj.
Bale je z dvema zadetkoma dal vedeti Zidanu, da lahko računa nanj. FOTO: AP

Madridčani so bili večji del obračuna kakovostnejši tekmec, osrčje zvezne vrste na čelu s kapetanom hrvaške reprezentance Modrićem je nadzorovalo potek tekme, saj si Las Palmas zaradi visokega pritiska gostov ni uspelo priigrati omembe vredne priložnosti. Varovanci Zinedina Zidana so terensko premoč kronali s povišanjem vodstva na 2:0 v 39. minuti, ko je domači branilec Vicente Gomez storil prekršek nad Lucasom Vazquezom. Uspešni izvajalec najstrožje kazni je bil Karim Benzema

Že v prvi minuti nadaljevanja je znova nevarno poizkusil Benzema, a je njegov strel z roba kazenskega prostora po podaji Balea švignil mimo leve vratnice. Novo neumnosti si je v svojem kazenskem prostoru privoščil branilec Kanarcev Ximo Navarro, ki je v 50. minuti nepravilno oviral Balea. Ta je tudi izvedel strel z bele točke in povišal vodstvo galaktikov na 3:0. Odlični Valižan je imel v 81. minuti lepo priložnost za hat-trick, a je bil čuvaj mreže Las Palmasa Chichizola spretnejši in srečnejši. S to zmago se je Real približal le na točko zaostanka drugouvrščenemu mestnemu rivalu Atleticu.