Gana in Alžirija v četrtfinale afriškega prvenstva

Malabo, 27. 01. 2015 22.38 |

Nogometni reprezentanci Gane in Alžirije sta se uvrstili v četrtfinale afriškega nogometnega prvenstva. Gana je v tekmi osmine finala zadela dvakrat v zadnjih 17 minutah, ko je z 2:1 premagala Južnoafriško republiko, Alžirija pa je z 2:0 premagala Senegal.

Andre Ayew
Andre Ayew FOTO: Reuters

Mandla Masango je JAR popeljal v vodstvo proti Gani po 17 minutah, a je John Boye izenačil za Gano v 73. minuto. Andre Ayew je črne zvezde znova popeljal v vodstvo v 83. minuti. Gana je tako zasedla prvo mesto skupine s šestimi točkami, prav toliko jih je dosegla tudi Alžirija. Za Alžirijo je v 11. minuti gol dosegel Riyad Mahrez, Nabil Bentaleb pa je zapečatil zmago domačih v 82. minuti. Senegal je tekmovanje končal s štirimi točkami, reprezentanca JAR pa je tekmovanje končala z eno točko kljub vodstvu v vseh svojih tekmah. Četrtfinalne tekme bodo na sporedu v nedeljo.

Afriško prvenstvo se bo nadaljevalo v sredo, ko bo v skupini D Gvineja igrala z Malijem in Kamerun s Slonokoščeno obalo.