Generalka uspela: Juventus se je s 'štirico' ogreval za Oblaka in Atlete

Torino, 08. 03. 2019 16.25 |

V vnaprej odigrani tekmi 27. kroga Serie A sta se v Torinu pomerila Juventus in Udinese. Serijski italijanski prvaki, ki imajo na lestvici kar 16 točk naskoka pred prvim zasledovalcem Napolijem, so z lahkoto slavili s 4:1. Za Juve je to bila generalka pred povratno tekmo osmine finala Lige prvakov, ko bo v torek, s prenosom na Kanalu A in VOYO, lovil zaostanek z 0:2 s prve tekme.

Nogometaši iz Vidma so se pred tekmo na torinski Allianz Areni dobro zavedali, da v 27. krogu italijanskega prvenstva ne morejo veliko izgubiti, s pravim pristopom pa lahko poskrbijo za nove težave na gostovanju pri, v zadnjih tekmah ne preveč prepričljivim, aktualnim prvakom. A to je bil račun brez krčmarja, Juventus, ki v letošnji sezoni sploh še ni izgubil in je imel pred 17. krogom na lestvici že 16 točk prednosti pred prvim zasledovalcem Napolijem, je popolnoma upravičil vlogo favorita.

Emre Can je dosegel tretji gol na tekmi.
Emre Can je dosegel tretji gol na tekmi. FOTO: AP

Udinese je bil pred dvobojem v prestolnici Piemonta na 15. mestu, torej mu v preostanku sezone sledi krčevit boj za obstanek med italijansko elito. Za Juventus je bil dvoboj s prijateljskim Udinesejem hkrati tudi generalka pred tekmo leta, ko bo v torek zvečer, s prenosom na Kanalu A in VOYO, pred domačimi gledalci lovili zaostanek dveh zadetkov s prve tekme osmine finala Lige prvakov proti Janu Oblaku in njegovem Atleticu.

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri FOTO: Uefa

Strateg stare dame Massimiliano Allegri je dal proti Videmčanom priložnost v glavnem rezervistom, kljub temu pa gostitelji niso imeli nikakršnih težav in so zanesljivo slavili (4:1). Nogometaši Juventusa so bolj ali manj vse dvome razrešili že do polčasa, ko je minutažo odlično izkoristil najstnik Moise Kean in zabil oba gola v tem delu tekme. V nadaljevanju so Torinčani zadeli še dvakrat, povprečnim gostom pa je uspelo priti zgolj do častnega zadetka (4:1).