Brisbane, 22. 01. 2015 14.14 |

Avstralija si je na azijskem nogometnem pokalu zagotovila mesto med najboljšimi štirimi reprezentancami. Kenguruji so z 2:0 premagali Kitajsko in se tako v polfinalu pridružili Južni Koreji.

• Vrhunci tekme Avstralija - Kitajska
    03:12
    Vrhunci tekme Avstralija - Kitajska
  • Vrhunci tekme Južna Koreja - Uzbekistan
    02:42
    Vrhunci tekme Južna Koreja - Uzbekistan

Avstralija je v četrtfinalu azijskega pokala upravičila vlogo favorita in brez večjega truda na kolena spravila Kitajsko z 2:0. Gostitelji prvenstva so v Brisbanu prvi gol zabili v 49. minuti, ko je bil s strelom s "škarjicami" natančen Tim Cahill.

Tim Cahill je z dvema goloma Avstralijo popeljal v polfinale azijskega pokala.
Tim Cahill je z dvema goloma Avstralijo popeljal v polfinale azijskega pokala. FOTO: Reuters

Najuspešnejši strelec avstralske reprezentance vseh časov je v "polno" zadel še v 65. minuti, tokrat z glavo. Kenguruje zdaj čaka polfinalni nastop, nasprotnika pa bodo dobili iz obračuna med Japonsko in Združenimi arabskimi emirati.

Son Hueng-min v podaljšku Južni Koreji zagotovil polfinale.
Son Hueng-min v podaljšku Južni Koreji zagotovil polfinale. FOTO: Reuters

Mesto med najboljšimi štirimi reprezentancami so si zagotovili tudi nogometaši Južne Koreje, ki so po podaljšu z 2:0 premagali Uzbekistan. Junak v južnokorejski vrsti je bil Son Hueng-min, ki je prvi gol zabil v 104., drugega pa v 119. minuti tekme. Boljši iz obračuna med Iranom in Irakom bo nasprotnik Južne Koreje v polfinalu.

Kitajska - Avstralija 0:2 (0:0)
Južna Koreja - Uzbekistan 2:0 (0:0, 0:0) - po podaljšku