FOTO in VIDEO: Kek po preobratu še drugič boljši od Pušnika in Hajduka: Rečani že zelo blizu jesenskemu naslovu

Reka, 05. 11. 2016 16.35 |

V hudem nalivu je vodilna ekipa hrvaškega prvenstva Rijeka, ki jo vodi nekdanji selektor slovenske reprezentance Matjaž Kek, dobila derbi s splitskim Hajdukom in tako še drugič v sezoni ugnala varovance Marijana Pušnika (2:1). Rečani so Dalmatincem pobegnili že na 13 točk prednosti, Dinamo s tekmo manj zaostaja za devet točk.

• Izjava Marijana Pušnika po derbiju Rijeka - Hajduk
    01:26
    Izjava Marijana Pušnika po derbiju Rijeka - Hajduk
  • Izjava Matjaža Keka po derbiju Rijeka - Hajduk
    02:58
    Izjava Matjaža Keka po derbiju Rijeka - Hajduk

Splitčan Josip Elez, otrok splitskega Hajduka, je v "napačnem" dresu odločil jadranski derbi, ki je bil tudi tokrat v znamenju obračuna slovenskih trenerjev. Matjaž Kek je v močnem nalivu na začasnem stadionu Rujevica lovil drugo zaporedno zmago nad prijateljem Marijanom Pušnikom, ki ga je kar malce ponižal na avgustovskem prvem medsebojnem obračunu na Poljudu (2:4). Tokratni dvoboj so poleg dežja zaznamovali tudi branilci, saj je Lorenco Šimić najprej izvrstno podal za vodilni zadetek Hajduka, ta je bil v drugem polčasu delo Marka Futacsa, toda Šimić se je iz enega izmed junakov hitro spremenil v osmoljenca, ko je udarec Eleza z roba kazenskega prostora preusmeril mimo svojega vratarja za izenačenje v 66. minuti. Devet minut kasneje je bil preobrat popoln, Elez je ostal sam sredi kazenskega prostora in po podaji s strani z glavo matiral splitskega čuvaja mreže. Rečani so tako nadaljevali izvrstno serijo proti največjemu rivalu, ki jih ni premagal že štiri leta in pol. Reški beli so bolje odprli tekmo in Marko Vešović je že po nekaj minutah imel izvrstno priložnost, ko je ostal sam pred vratarjem, a ga je Lovre Kalinić lepo "prebral".

Kapetan Hajduka je svoje moštvo večkrat rešil, nič pa ne bi mogel storiti v 23. minuti, ko je Franko Andrijašević z lepim strelom z okoli 15 metrov zadel prečko. V 35. minuti je izvrstno priložnost zastreljal tudi Alexander Gorgon, ki je zamudil na ostro žogo s strani. Tudi v drugem polčasu Kek ni ponudil priložnosti edinemu slovenskemu nogometašu v vrstah obeh moštev Maticu Črnicu, njegova Rijeka pa je tekmo obrnila na glavo. Po dveh hitrih zadetkih Eleza, ki je Rijeki posojen iz rimskega Lazia, bi lahko sicer točko za Hajduk v 77. minuti rešil Franck Ohandza, toda na mestu je bil po izvrstnem preigravanju in strelu ob bližnjo vratnico vratar Andrej Prskalo. Slavje na Rujevici se je po dobrih treh minutah sodnikovega podaljška lahko začelo, deževno nebo pa je razsvetlil tudi ognjemet. Rijeka bo do konca jesenskega dela med drugim gostovala pri najresnejšem konkurentu za državni naslov, serijskemu prvaku Dinamu, ki s tekmo manj trenutno zaostaja za kar devet točk.