Iličić zabil na San Siru

Milano, 26. 10. 2014 22.51 |

V tekmi osmega kroga italijanske Serie sta se na San Siru pomerila Milan in Fiorentina. Povedli so domači, v drugem polčasu pa je le nekaj minut po vstopu v igro v polno zadel slovenski reprezentant Josip Iličić in poskrbel, da so gostje iz Firenc odnesli točko (1:1).

Josip Iličić je po vstopu močno poživil igro Fiorentine.
Josip Iličić je po vstopu močno poživil igro Fiorentine. FOTO: Reuters

Josip Iličić je v 54. minuti zamenjal soigralca iz reprezentance Jasmina Kurtića in zatresel mrežo Milana deset minut po vstopu v igro, ko je odlično meril s kakšnih dvajsetih metrov in premagal Christiana Abbiatija. Kranjčan se je pogumno podal v akcijo in v naletu z levico dosegel sploh svoj prvi letošnji prvenstveni zadetek v dresu Fiorentine. Slovenec je po vstopu na igrišče močno poživil igro gostov, ki pred tem niso bili posebej nevarni v napadu. Z domiselnimi potezami je 26-letni slovenski reprezentant tudi po doseženem golu nekajkrat zapretil in bil prvi mož vijoličastih. Do spremembe izida kljub vsemu ni prišlo, tako da je ostalo pri remiju (1:1). Gostitelje, ki so imeli predvsem v prvem polčasu rahlo terensko pobudo, je 25. minuti po kotu v vodstvo popeljal Nizozemec Nigel De Jong.

V dresu Interja se je trudil tudi Samir Handanović, ki je ob zmagi v Ceseni (1:0) svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

+0
jojo, ajga, da bi se ti sred Firenc, golob pokaku..., hec hec. Ampak za gol svaka čast, levico ima res natančno. Ah že Fiora je boga, pol veste, kolk je slab Milan, no, sam vem, da bo dugače v to ne dvomim, kdo ve, res pride Marcelo iz Reala?
OldSpice27
27. 10. 2014 11.05
+2
ne bom zastopu menjave bonaventura poli, ker poli je bil eden bolsih vceraj, muntari pa neprestano v prvi enajsterici, komot honda igrou na polozaju muntarija, in bi torres od zacetka igrou ne pa zadnih 10 minut ker takrat bo tezko kaj naredu ce se nobenmu ne da vec igrat, in upam da na nasledni ze igra lopez, klub dobrim predstavam abbiatija
schrud
27. 10. 2014 10.31
+0
Iličiča v reprezentanci ne pogrešam, ker ga tud nimam zakaj pogrešat. Priložnost je dobil tako pri Keku, Stojanoviču in tudi Katancu pa nič od njega, ena ptica še ne prinese pomladi. Iličič vsekakor ima predispozicije, lahko bi bil nosilec igre tako v svojem klubu kot v reprezentanci, ampak treba je laufat, se borit, ne pa bit zvezda če to nisi, Katanec že ve kaj dela in prav je tako. V Sloveniji nimamo bazena vrhunskih igralcev, imamo to kar imamo, zato je potrebno od teh igralcev izvleči maksimum, pa tud če je nasprotnik Estonija. Le z borbenostjo in požrtvovalnostjo lahko pričakuješ da te bo pobožala sreča pa tud če si slabši kot npr. proti Švici. Seveda pa upam, da se bo enkrat v prihodnosti v reprezentanci našlo mesto tudi za prerojenega Iličiča.
tomtom66
27. 10. 2014 09.36
+5
Super tekma Iličiča včeraj. Zdaj če ocenjujem skozi oči selektorja, je italijanska liga v zadnjih letih tako nazadovala, da dva močna kluba z ogromno tradicijo igrata slabši nogomet kot se igra v Slovenski ligi. Namreč tako se to razume, če Iličič igra, zabije, podaja, nateguje in nasploh nosi pravo dodano vrednost v ekipi. Je pa res, da mu to omogoči trener. S pozicijo in s tem, da se mu prilagodijo tudi nekateri igralci. Vendar pa to seveda ne sodi v Srečkotovo koncept. Če organiziramo napadalno akcijo v reprezentanci je šablona zelo preprosta. Prva žoga na Novakoviča, če je možno po tleh če ne po luftu, on povratno žogo na krilo ali pa kar lepo nazaj podajalcu in potem obrat in tek proti nasprotnikovem golu. In potem selekotr Estonije pogleda 5 tekem Slo ekipe in evo v Mariboru spet zmaga Estonija 1:0. Ma nima smisla. Ni problem neigranje Iličiča. Problem je koncept, anemični poslušni igralci torej največja težava je sam selektor. Mantra iz Šmarne gore je, da igrajo samo tisti ki so v pogonu na najvišji ravni. Pa dobr. Kdo zdaj koga tukaj za nos vleče. Pa sem sam največji navijač Olimpije, vendar Srečko v tem primeru naj igra Maribor. Oni so edini v pogonu na najvišjem možnem nivoju. Kirm in podobni pa so očitno v stratosferi, tako so dobri.....
Uporabnik487511
27. 10. 2014 09.51
+2
V Mariboru Estonija ni nikoli zmagala pa nikoli ne bo.
JST008
27. 10. 2014 08.59
+14
KJE SI SREČKO KATANEC, ime imaš pravo za tekmo proti Švici, ampak brez Iličića pa nebo tako v bodoče.. vsi vemo da smo proti Švici imeli srečo.. sam da smo pa brez Iličića ostal v reprezentanci, tega nikol od Srečka nebom zastopu, če ti ni bil všeč ga pač pustiš na klopi ne pa doma !!! Namesto Iličića se jst nikol nebi vrnu v reprezentanco, samo zato ker ga je tako ponižal pred celo slo in ita, da so celo v gazzeta dello sport začel o tem pisat, pa še vpliva na njegov status v klubu, ker montela se bo tut mal vprašal zakaj ga mam jst če ga un Srečko noče.. ampak veš kaj, JOJO dokazal si včer vsem, zato si ob golu proslavljal z roko-blebetanje, takoj sm vidu in takoj smo vedl zakaj in komu si to nakazu.. upam da boste zdej še kj govoril vsi skupi, JOJO najjači si, sam tako naprej naš kranjčan :)) pa jaro dres čimprej prosm :D
rko
27. 10. 2014 11.44
+1
cocowski
27. 10. 2014 07.19
+4
kaj dela abiati v golu tudi ne vem! almero je bog za de sciglia, menez solira kot baloteli včasih! upam da bomo vsaj 3 na koncu
JST008
27. 10. 2014 08.52
-4
hahahah upaš da boste vsaj tretji.. z temi starčki ste dobr začel, samo pazi kaj ti bom reku milan dokler bo kupoval tele dedke 30+ nebo nikol 3, kvečjem 7-8.. boš vidu
wdwwolf
27. 10. 2014 00.50
+16
bravo JOJO res prvoščim, Milan pa me je danes malo razočaral, ampak glede na lani je očiten napredek v igri, sploh v kombinatoriki k so gnilo jabolko poslal v Liverpool, drugo leto bomo mogoče že imeli pravo prvenstvo FORZA JUVENTUS
wdwwolf
27. 10. 2014 00.51
-3
pa to o kombinatoriki leti na prejšne Milanove tekme, da ne bo pomote, k danes so bili res razštelani