Milan premagal Frosinone, Udinese do 13. remija v sezoni

Milano, 03. 02. 2024 16.30 |

Nogometaši Udineseja in Monze so se v 23. krogu italijanskega prvenstva razšli brez golov. To je že 13. remi zasedbe iz Vidma v tej sezoni, po nepopolnem krogu je z 19 točkami na 16. mestu v 20-članski serie A. Nogometaši Milana so v gosteh pri ekipi Frosinone slavili zmago z rezultatom 2:3. Odločilni zadetek je v 81. minuti dosegel Luka Jović. Pri Milančanih sta bila uspešna še Giroud v 17. minuti in Gabbia v 72. Pri domačih je 11-metrovko uspešno izvedel Soule v 24. minuti, Mazzitelli je mrežo zatresel v 65.

Statistika tekme Frosinone - Milan
Statistika tekme Frosinone - Milan FOTO: Sofascore.com

Slovenski reprezentant Sandi Lovrić je igral celotno tekmo za ekipo iz Furlanije. Njegov klubski in reprezentančni soigralec Jaka Bijol je že dlje časa odsoten zaradi poškodbe, Davida Pejičića pa ni bilo v kadru Udineseja.

Tudi druga današnja igrana tekma med Empolijem in Genoo se je končala brez zadetkov.

Na petkovi uvodni tekmi kroga je Lecce v izdihljajih tekme uprizoril preobrat in premagal Fiorentino s 3:2. Gostitelji so v sami končnici dvoboja zaostajali z 1:2, nato pa je Roberto Piccoli v 90. minuti izenačil na 2:2, v drugi minuti sodnikovega podaljška pa jim je zmago prinesel Danec Patrick Dorgu. Lecce je povedel v 17. minuti po golu Francoza Remija Oudina, v drugem polčasu pa sta za Firenčane zadela Rolando Mandragora (50.) in Argentinec Lucas Beltran (67.).

V nedeljo bo osrednja tekma na slovitem milanskem stadionu San Siro, kjer bo vodilni Inter iz Milana gostil drugouvrščeni Juventus. Drugi nedeljski pari so Torino - Salernitana, Napoli - Verona in Atalanta - Lazio.

Zadnja tekma kroga bo v ponedeljek, Roma bo gostila Cagliari.