Jojo blestel v dresu Atalante: Iličić k remiju prispeval dva gola

Bergamo, 17. 12. 2017 22.49 |

V 17. krogu italijanske Serie A je Atalanta kljub začetnemu vodstvu z dvema goloma na tekmi proti rimskemu Laziu uspela iztržiti zgolj remi (3:3). Josip Iličić se je dvakrat vpisal med strelce, v 22. minuti je po podaji Alejandra Gomeza zadel z volejem, v 50. minuti pa je mrežo zatresel še iz enajstmetrovke.

V italijanskem prvenstvu sta se udarila Lazio in Atalanta, barve katere branita tudi Jasmin Kurtić in Josip Iličić. Prav slednji je bil eden izmed vidnejših členov ekipe, saj se je podpisal pod kar dva zadetka.

Josip Iličić
Josip Iličić FOTO: Miro Majcen

Atalanta je sicer povedla po zaslugi Mattia Caldara v 19. minuti, le malo zatem pa je vodstvo domačega moštva še povišal priljubljeni 'Jojo', ki je izkoristil podajo Alejandra Gomeza ter atraktivno, iz prve, zatresel mrežo Thomasa Starkoša. Lazio je nato zaostanek nadoknadil po zaslugi Sergeja Milinkovića-Savića, domače pa je po enajstmetrovki v vodstvo vnovič povedel Iličić. Končni rezultat je postavil Luis Alberto (3:3). Za Atalanto je od 71. minute igral tudi drugi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić.

Atalanta - Lazio 3:3 (2:2)
Caldara 19., Iličić 22., 50./11-m; Milinković Savić 27., 35., Luis Alberto 79.