Juve 'preživel' gostovanje v Rimu

Rim, 27. 08. 2016 18.07 |

Petkratni zaporedni prvak italijanske Serie A je gostoval v Rimu. Juventus je proti Laziu upravičil vlogo papirnatega favorita in v večnem mestu zmagal (1:0). Edini gol je sredi drugega polčasa dosegel nemški reprezerntant Sami Khedira.

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri FOTO: Reuters

Rimljani in Torinčani so novo sezono Serie A odprli z zmago in tako prvi derbi nove sezone pričakali v dobrem razpoloženju. Lazio se petkratnih zaporednih prvakov ni ustrašil in malce presenetljivo pritisnil od prve minute na vrata Gianluigija Buffona. Juve je uvodni nalet gostiteljev umiril in počasi prevzemal terensko iniciativo na olimpijskem stadionu ter si pripravil tudi nekaj lepih priložnosti. Resda so bile le-te bolj plod napak domače obrambe, kot pa razigranosti stare dame, pri kateri je bil tudi tokrat od prve minute na klopi novi napadalec Gonzalo Higuain. Sinjemodri, ki imajo celo drugo najmlajšo ekipo v tej sezoni Serie A, so delovali zelo disciplinirano in niso dovolili gostom, da razvijejo svojo igro, tako da je bila premoč črno-belih precej jalova in plod takšne predstave sta nedotaknjeni mreži v prvem polčasu. Serijski italijanski prvaki so v nadaljevanju (pričakovano) dvignili nivo igre in vse bolj pritiskali na domača vrata ter imeli ob poskusih Maria Mandžukića in Paula Dybale veliki priložnosti za spremembo izida. Nalet Juventusa se je nadaljeval in vendarle prinesel tudi vodstvo. Še drugič v sezoni je v polno zadel Sami Khedira, le minuto pred tem pa je v igro vstopil tudi Higuain. Rimljani so sposkušali izenačiti, a pravih priložnosti niso imeli, tako da se je končalo s tesno zmago aktualnih prvakov.

Lazio - Juventus 0:1 (0:0)