Juventus po porazu Napolija že odpira šampanjec za peto zaporedno osvojitev scudetta, spodrsljaj Milana

Rim, 25. 04. 2016 17.00 |

Nogometaši Napolija so v 35. krogu italijanske Serie A izgubili na gostovanju pri Romi (0:1), s čimer je Juventus tri kroge pred koncem že postal novi, stari italijanski državni prvak. To je še peti zaporedni naslov za Staro damo. Napoli, ki je nekaj časa vodil v Serie A, se bo zdaj krvavo boril za osvojitev drugega mesta.

V Juventusu se že veselijo novega naslova italijanskega prvaka.
V Juventusu se že veselijo novega naslova italijanskega prvaka. FOTO: AP

Juventus, ki je že v nedeljo v gosteh premagal Fiorentino z 2:1, ima tako pred Napolijem nedosegljivih 12 točk prednosti, saj so do konca serie A le še trije krogi. Napoli pa ima na drugem mestu le še dve točki pred Romo, ki ji je danes zmago z 1:0 zagotovil Radja Nainggolan z zadetkom v 89. minuti. Roma je prvenstveno tekmo nazadnje izgubila 24. januarja proti Juventusu. Če se forma Rimljanov vzpenja, pa forma Neapeljčanov v zaključku prvenstva pada - na zadnjih petih tekmah so namreč izgubili kar trikrat. Boj za drugo mesto bo tako do konca italijanskega prvenstva še kako zanimiv.

V nič kaj lepem spominu pa ponedeljka ne bodo imeli nogometaši Milana. Ti so si v boju za mesta, ki še vodijo v evropska tekmovanja, privoščili spodrsljaj proti zadnjeuvrščeni ekipi italijanske lige Veroni (2:1). Milančani so povedli z zadetkom Jeremyjem Menezom v 21. minuti, toda domači nogometaši Verone so v drugem polčasu izid uspeli sprva izenačiti (1:1), nato pa spreobrniti (2:1). Za izenačenje je poskrbel Giampaolo Pazzini, zmago pa je globoko v sodnikovem podaljšku z mojstrovino s prostega strela priigral Luca Siligardi

Kalinić 81.; Mandžukić 39., Morata 83.
Josip Iličić (Fiorentina) je igral do 53. minute.
Nikola Kalinić (Fiorentina) je v 90. minuti zapravil enajstmetrovko.

Atalanta ‒ Chievo 1:0 (0:0)
Borriello 55.
RK: Gomez 76./Atalanta
Jasmin Kurtić (Atalanta) je odigral celo tekmo, Valter Birsa je igral do 72. minute, Boštjan Cesar (oba Chievo) je bil na klopi.

Frosinone ‒ Palermo 0:2 (0:0)
Gilardino 56., Trajkovski 90.
Siniša Andjelković je odigral celo tekmo, Aljaža Strune (Palermo) ni bilo v ekipi.

Inter ‒ Udinese 3:1
Bologna ‒ Genoa 2:0
Sampdoria ‒ Lazio 2:1
Torino ‒ Sassuolo 1:3