Juventusu zmaga v mestnem derbiju, Buffon z novim rekordom v Serie A

Torino, 20. 03. 2016 17.10 |

Italijanski nogometni velikan Juventus je, potem ko se je sredi tedna poslovil od Lige prvakov po dramatični tekmi z Bayernom, dobil nekaj zadoščenja v mestnem obračunu proti Torinu. Vratar Gianluigi Buffon je namreč popravil rekord Serie A v nepremagljivosti.

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon FOTO: Reuters

Prejšnji rekord je imel vratar Milana Sebastiano Rossi iz leta 1994 z 929 minutami, v katerih ni prejel gola, Gianluigi Buffon pa je ta dosežek popravil že po nekaj minutah dvoboja z mestnim tekmecem. Ker ni dobil gola v uvodnih štirih minutah, je bil rekord že njegov. Buffon je pozneje sicer klonil, v 48. minuti tekme je z bele točke zadel Andrea Belotti, ki je znižal na 1:2, tako da se je Buffonov niz nepremagljivosti končal pri 973 minutah. Juventus je zmagal s 4:1, zadeli so dvakrat Alvaro Morata, Paul Pogba in Sami Khedira.

Pred današnjo tekmo Buffon v domačem prvenstvu ni prejel zadetka že na desetih tekmah. Doslej zadnjega mu je zabila Sampdoria 10. januarja.

Torino - Juventus 1:4 (0:2)
Belotti 48/11-m.; Pogba 33., Khedira 42., Morata 63., 77.
RK: Khedira 87.