Debi Kampla ob remiju Borussie v Leverkusnu

Leverkusen, 31. 01. 2015 19.45 |

Nogometaši dortmundske Borussie so v 18. krogu nemške Bundeslige remizirali na gostovanju pri Bayerju iz Leverkusna (0:0). 'Ognjeni krst' v rumeno-črni majici je doživel Kevin Kampl, ki je odigral vseh 90 minut.

Kevin Kampl je bil zelo aktiven ob svojem prvem uradnem nastopu za Borussio.
Kevin Kampl je bil zelo aktiven ob svojem prvem uradnem nastopu za Borussio. FOTO: Reuters

Kevin Kampl je v majici Borussie iz Dortmunda debitiral na gostovanju pri 'svojemu' Bayerju. Slovenski reprezentant je namreč pri moštvu iz Leverkusna igral praktično za vse mladinske selekcije, v članski ekipi pa ni dobil prave priložnosti. Varovanci Jürgena Kloppa imajo sicer v tej sezoni obilico težav in so na zadnjem mestu v nemški Bundesligi. V prvem polčasu sta bili sicer obe moštvi zelo previdni. Bliže uspehu so bili gostitelji. Karim Bellarabi je lepo podal do Hakana Calhanogluja, čigar strel je na golovi črti blokiral Mats Hummels.

Gostje so prvo veliko priložnost imeli v 50. minuti. Ciro Immobile je po desni strani stekel v kazenski prostor, streljal, a vratar Bernd Leno je bil na mestu. Potem, ko je bil nekoliko zadržan v prvem polčasu, se je v drugem polčasu nekoliko razigral tudi Kampl. Nekdanji član Salzburga je v 70. minuti lepo podal do Immobileja, ki je s približno enajstih metrov zgrešil cilj. Ostalo je pri remiju brez golov, Borussia pa s 16 točkami ostaja na dnu prvenstvene razpredelnice.

Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 0:0