Kampl se je po poškodbi vrnil v takšnem slogu, kot je odšel: z zadetkom Leipzigu po vsega 60 sekundah

Leverkusen, 18. 11. 2016 22.22 |

Slovenski nogometaš Kevin Kampl, ki je dvignil veliko prahu z odpovedjo predprejšnje reprezentančne akcije, še naprej blesti v dresu Bayerja. Potem ko je odločil tekmo Lige prvakov s Tottenhamom na Wemblyju, a se nesrečno poškodoval, se je na zelenice vrnil z zadetkom v 11. krogu nemške bundeslige. Tekmo v Leverkusnu je sicer dobil Leipzig s 3:2.

Takole je Kevin Kampl zadetek proslavil sam ...
Takole je Kevin Kampl zadetek proslavil sam ... FOTO: AP

Slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je izpustil zadnji dve reprezentančni akciji Slovenije zaradi preutrujenosti in poškodbe, se je na nogometne zelenice vrnil skorajda na sanjski način. Po vsega 60 sekundah je zatresel mrežo Leipziga, ki si je pred 11. krogom delil prvo mesto na budnesligaški lestvici skupaj z Bayernom. Vendarle bo povratek Kampla ostal z grenkim priokusom, saj je prav Slovenec izgubil žogo pri odločilnem zadetku gostov za nove tri točke, s čimer so nogometaši Leipziga v slogu glavnega pokrovitelja ekipe poleteli na sam vrh bundesligaške lestvice. In to prvič v kratkotrajni zgodovini kluba.

Kampl je domače nogometaše Bayerja popeljal v vodstvo že v izteku prve minute, ko je lepo pritekel v kazenski prostor iz drugega plana in poslal žogo za hrbet gostujočega čuvaja mreže. Vodstvo lekarnarjev ni trajalo dolgo, potem ko je dve minuti in pol kasneje Leipzig prišel do izenačenja. Gol so si po branjenju kota domačini zabili kar sami – od nesrečnega Juliana Baumgartlingerja se je žoga odbila v mrežo Bernda Lena. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa pa je za ekstazo navdušenja na BayAreni poskrbel še en blondinec v vrstah Bayerja, in sicer Julian Brandt. Ta je s pravcato mojstrovino – akcijo za zadetek je začel prav Kampl – matiral nemočnega vratarja Petra Gulacsija. Prav madžarski vratar se je izkazal v drugem polčasu, ko je v 54. minuti ubranil enajstmetrovko Hakanu Calhanogluju. Zapravljeno priložnost za povišanje vodstva je slabih 15 minut kasneje izkoristil Emil Forsberg, ki je sprožil z razdalje po sredini vrat, a je Leno slabo posredoval in žoga je končala za njegovim hrbtom. Precej bolje je posredoval v naslednji akciji Gulacsi, ko je po podaji Kampla pod vratnico z roba kazenskega prostora sprožil Baumgartlinger, a se je gostujoči vratar žoge še uspel dotakniti in jo poslati v kot. Šok za domače navijače (vseh skupaj se je zbralo 27752) je znova prišel v 81. minuti, ko je Emil Forsberg podal žogo, ki jo je pred tem izgubil Kampl, v kazenski prostor Bayerja, tam pa je bil najvišji Willi Orban. Osrednji branilec je z glavo natančno matiral nemočnega Lena za končno zmago Leipziga s 3:2.

.... takole pa s soigralci.
.... takole pa s soigralci. FOTO: AP

Za Leipzig je bila to še šesta zaporedna ligaška zmaga. Tako imajo rdeči biki na vrhu lestvice 27 točk, drugi Bayern s tekmo manj pa 24. Bayer ostaja pri 16 točkah.