Kamplova Borussia zmagala v Celovcu

Celovec, 30. 07. 2015 22.58 |

Odigrane so bile vse prve tekme 3. kroga kvalifikacij za Ligo Evropa. V igri je bilo tudi nekaj slovenskih igralcev, ki pa niso dobili veliko priložnosti. Največ še Martin Milec, ki je odigral celotno tekmo, Standard iz Liega je zmagal. Borussia Dortmund je gostovala v Celovcu (0:1), Kevin Kampl je igral 11 minut na koncu tekme.

Kar se tiče slovenskih nastopov je bil Martin Milec edini, ki je odigral celotno tekmo. Milecov Standard iz Liega je bil na domačem igrišču z 2:1 boljši od sarajevskega Željezničarja. Rene Mihelič je ob porazu njegovega Debrecena pred madžarskimi navijači proti Rosenborgu (2:3) odigral le šest minut ob koncu tekme.

Andraž Kirm pa je bil na igrišču od 61. minute ob remiju njegove Omonie iz Nikozije pri danskem Brondbyju (0:0). V Celovcu je gostovala Borussia iz Dortmunda, Rumeno-črni so zmagali z 0:1, Kevin Kampl je priložnost dobil od 79. minute dalje, ko je Borussia že bila v rezultaskem vodstvu. Na drugi strani je za Wolfsberger igral Tadej Trdina, ki je v igro vstopil devet minut pred Kamplom.