Hrvati zmagali v Sofiji, Kazahstanci namučili Nizozemce

Ljubljana, 10. 10. 2014 22.51 |

V kvalifikacijah za evropsko nogometno prvenstvo 2016 so tekme 2. kroga odigrali v skupinah A, B in H. Večjih presenečenj ni bilo, so pa Kazahstanci v skupini A v Amsterdamu namučili Nizozemce, saj so po prvem polčasu celo vodili.

A v nadaljevanju so stvari na svoje mesto postavili Klaas Jan Huntelaar, Ibrahim Afellay in Robin van Persie. Slednji je zadel iz enajstmetrovke. Kazahstan je od 64. minute igral z igralcem manj na igrišču. Vodstvo v skupini A je zadržala Islandija, ki je na gostovanju v Rigi premagala Latvijo s 3:0, strelci golov so bili Gylfy Sigurdsson, Aron Gunnarsson in Rurik Gislason. Drugo zmago so zabeležili tudi Čehi, po domači proti Nizozemski so bili uspešni tudi na gostovanju v Turčiji. Domači so povedli z golom Umuta Buluta, za preobrat pa sta poskrbela Tomaš Sivok v prvem in Borek Dockal v drugem polčasu.

Andora je v skupini B na gostovanju pri Belgijcih brez prejetega gola zdržala pol ure, nato pa so se začele strelske vaje domačih, na koncu so Belgijci zmagali s 6:0. Navijači Cipra so po uspehu na gostovanju v Bosni in Hercegovini pričakovali novo zmago, a to je bil račun brez krčmarja, na domačem igrišču so proti Izraelu ostali praznih rok, gosti so zmagali z 2:1. BiH se je gostovanju v Walesu navijačem poskušala oddolžiti za poraz proti Cipru, a ji je to uspelo le delno, tekma se je namreč končala z izidom 0:0.

V skupini H favorizirana Italija ni imela lahkega dela proti Azerbajdžanu. Zmagala je z 2:1, prav vse gole je dosegel Giorgio Chiellini. V 44. minuti je svojo ekipo povedel v vodstvo, nato je v 76. dosegel avtogol, v 82. pa z novim golom vendarle poskrbel, da so točke ostale doma. Drugo zmago v kvalifikacijah so zabeležili tudi Hrvati, na gostovanju v Sofiji so z 1:0 ugnali Bolgarijo, edini zadetek so si gostitelji zabili kar sami. Norveška na Malti ni imela nikakršnih težav, domače je nadigrala z izidom 3:0.