FA pokal: Arsenal ugnal Southampton, Chelsea in Manchester City brez težav v naslednji krog, Spursom uspelo le za las, Liverpool izpadel proti Wolvesom

Liverpool, London, 28. 01. 2017 16.44 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

V četrtem krogu FA pokala se je Arsenal sprehodil čez Southampton (5:0), Chelsea brez težav opravil z Brantfordom (4:0), Manchester City pa je s tremi goli ugnal Crystal Palace (3:0). Po neuspešnem prvem polčasu je neverjeten preobrat uspel Tottenhamu (4:3), letošnje leto pa nikakor ni naklonjeno varovancem Jürgena Kloppa, njihovo agonijo je podaljšal Wolverhampton (1:2).

Southampton, ki se je po zmagi nad Liverpoolom v polfinalu EFL pokala, z veliko mero samozavesti pomeril z Arsenalom je doživel hladen tuš. Že po petnajstih minutah tekme je topničarje v vodstvo povedel Danny Welbeck, ki je žogo potisnil čez vratarja Harrya Lewisa. Odlično razpoloženi angleški reprezentant je svojo predstavo z novim zadetkom kronal tudi sedem minut kasneje, z močnim in preciznim strelom je premagal nemočnega vratarja domačih, v 35.minuti pa z lepo podajo zaposlil Thea Walcotta, ki je postavil končni rezultat pred koncem prvega polčasa 3:0. Tudi v drugem polčasu so na igrišču prevladovali gostje iz Londona, zelo blizu je bil s strelom Hector Bellerin, odlično pa se je pred golom Southamptona znašel Walcott, ki je vknjižil že svoj drugi gol na tekmi, pred koncem tekme pa še tretjega za končno zmago s petimi goli razlike.

Willian je dosegel prvi gol za trenutno vodilni Chelsea.
Willian je dosegel prvi gol za trenutno vodilni Chelsea. FOTO: AP

Chelsea je na domačem Stamford Bridgeu brez težav odpravil Brentford, po štirinajstih minutah tekme je prvi gol za modre s prostega strela dosegel Willian, le nekaj minut za tem pa se je med strelce vpisal še Pedro. Kljub vodstvu prvourvščeni klub Premier League ni odnehal in vse do konca polčasa še nekajkrat nevarno zapretil vratom Daniela Bentleya, vendar je rezultat do odhoda v slačilnico ostal nespremenjen. V drugem delu tekme se je nov zadetek le za las izmuznil Rubenu Lofusu Cheeku, ki je zadel prečko, na drugi strani pa so se izkazali tudi gostje, vendar je ob odličnem posredovanju Asmirja Begovića mreža Chelseaja ostala nedotaknjena. Njihov neuspeh je šest minut zatem z zadetkom maščeval Branislav Ivanović, ki je na zelenico vstopil v drugem polčasu, pred koncem tekme in dosojeni enajstmetrovki pa se je med strelce vpisal še Michy Batshuayi.

Crystal Palace je na domači zelenici gostil Manchester United. Sinjemodri so na Selhurst Parku povedli šele v 43. minuti, ko je iz sredine kazenskega prostora streljal Raheem Sterling, vodstvo pa je v drugem polčasu po podaji Davida Silve le še povišal Leroy Sane. V sodnikovem podaljšku je končni rezultat 3:0 postavil Yaya Toure.

Na White Heart Lane so navijači lahko uživali v nadvse napetem dvoboju med domačim Tottenhamom in četrtoligašem Wycombe Wanderersi. Na presenečenje vseh so po dobrih dvajsetih minutah tekme povedli gostje , ko se je med strelce vpisal Paul Hayes, ki je v 36. minuti še enkrat kaznoval domačo ekipo, tokrat s strelom po dosojeni enajstmetrovki. V drugem polčasu so se Spursi vendarle uspeli zbrati, za izenačenje sta poskrbela Son Heung-Min, nekaj minut za tem pa s strelom iz bele točke še Vincent Janssen. Vendar pa tekme s tem še zdaleč ni bilo konec, v 83. minuti je z glavo mrežo domačih zatresel Garry Thompson, njegovo prednost pa je tik pred koncem rednega dela z zadetkom izničil Dele Ali. V sodnikovem podaljšku je varovancem Mauricia Pochettina vendarle uspelo zadeti še zmagovalni gol, Heung-Min je poskrbel za eksplozijo domačih navijačev in z zadetkom popeljal Tottenham v nadaljevanje FA pokala.

"Ne moremo trditim, da se nič ni zgodilo. Wolves je igral dobro, zadel gol in se odlično branil. Morali bi igrati bolje, zato je rezultat povsem pravičen," je po tekmi razočarano priznal Klopp. FOTO: AP

Navijači Liverpoola bodo začetek letošnjega leta skušali čim prej pozabiti, v osmih tekmah so njihovi ljubljenci uspeli zabeležiti le eno samo zmago, ki so jo dosegli na povratni tekmi proti četrtoligašu Plymouthu. Po porazu v polfinalu EFL pokala, kjer so morali priznati premoč Southamptonu, so pred domačimi navijači klonili še pred Wolverhamptonom. Gostje so povedli že v prvi minuti, ko je po prostem strelu Helderja Coste z glavo zadel Richard Stearman, tik pred koncem polčasa pa je vodstvo še povečal Andreas Weimann, ki je po lepi podaji premagal nesrečnega Lorisa Kariusa. Čast Redsev je v zadnjih minutah tekme skušal rešiti Divock Origi, ki je zatresel mrežo gostov, vendar je bilo za preobrat že prepozno in nogometaši Liverpoola so le še podaljšali januarsko agonijo, v kateri nikakor ne najdejo pravega recepta za zmago. "To je bila zelo slaba nogometna predstava. Že sam začetek je bil slab, potem pa se naša igra ni veliko izboljšala. O tej tekmi ne moram povedati nič kaj lepega. Trudili smo se, vendar ne dovolj, predvsem v prvem delu, drugi je bil že nekoliko boljši," je po tekmi o igri svojih varovancev povedal Jürgen Klopp, ki pa celotno odgovornost za poraz prevzema na svoja pleča. Redsi bodo morali v zelo kratkem času sanirati razlog januarskih neuspehov, saj jih že čez nekaj dni čaka prvo uvrščeni Chelsea: "Naslednja tekma ni še odločena, vse bo odvisno tudi od nas. Če bomo igrali bolje bomo imeli priložnosti, drugače žal ne."