Kolumbijci ugnali še 'slone' in si praktično zagotovili osmino finala

Brasilia, 19. 06. 2014 19.29 |

Nogometaši Kolumbije so v drugem krogu skupinskega dela z 2:1 ugnali Slonokoščeno obalo in si praktično zagotovili nastop v osmini finala. Gola za četo Joseja Pekermana sta dosegla James Rodriguez in Juan Quintero.

James Rodriguez je Kolumbijce popeljal v vodstvo.
James Rodriguez je Kolumbijce popeljal v vodstvo. FOTO: Reuters
Prvi polčas prvega obračuna drugega kroga v skupini C ni postregel s pravimi priložnostmi. Več od igre so sicer imeli nogometaši Slonokoščene obale, ki so pritiskali proti vratom Davida Ospine, Kolumbijci pa so se osredotočili predvsem na protinapade. Južnoameričani so s hitrimi prehodi na nasprotnikovo nekajkrat nevarno zapretili, a sta bila Juan Cuadrado in Teofilo Gutierrez nenatančna v zaključku akcij. Cuadrado je nevarno zapretil tudi v 60. minuti, ko je mojstrsko preigral Arthurja Boko in močno streljal, vratar Boubacar Barry pa je žogo odbil v prečko. Kolumbijci so bili za pogumnejšo igro v drugem polčasu nagrajeni v 64. minuti. Iz kota je podal Cuadrado, z glavo pa je žogo v mrežo poslal James Rodriguez.

Zgolj šest minut pozneje so Kolumbijci podvojili svojo prednost. Hitro akcijo je uspešno zaključil rezervist Juan Quintero, ki je zgolj sedem minut pred tem vstopil v igro. Veselje pa ni trajalo dolgo. Že tri minute pozneje je namreč Gervinho mojstrsko izigral kolumbijsko obrambo in s strelom v bližji kot ugnal vratarja Ospino. Do konca tekme so nogometaši Slonokoščene obale pritisnili proti vratom Kolumbije, a izida niso uspeli izenačiti. Kolumbija si je z drugo zmago praktično zagotovila nastop v osmini finala, Slonokoščena obala pa bo vozovnico za najboljših šestnajst lovila v zadnjem krogu proti Grčiji.