Kot dogovorjeno – v skupini D afriškega prvenstva poznajo le izid 1:1

Malabo, 24. 01. 2015 22.01 |

Na afriškem nogometnem prvenstvu v Ekvatorialni Gvineji so reprezentance skupine D dokončale 2. krog. Slonokoščena obala in Mali sta se razšla z 1:1, prav tako tudi Kamerun in Gvineja.

Slonokoščena obala je vknjižila še drugi remi.
Slonokoščena obala je vknjižila še drugi remi. FOTO: Reuters

Ena favoritinj za končno zmago Slonokoščena obala se je v zaostanku znašla že v sedmi minuti po zadetku Wolverhamptonovega Malijca Bakaryja Sakoja, St. Etiennov Max Gradel pa je slone rešil poraza štiri minute pred koncem tekme.

Na drugi tekmi so Kamerunci in Gvinejci prav tako igrali 1:1, kar je bila še četrta tekma v tej skupini s tem izidom. Povedli so Kamerunci v 14. minuti prek Benjamina Moukandjeja, ki igra za Reims. Še v prvem polčasu je izenačil napadalec Borussie Mönchengladbach Ibrahim Traore.

V zadnjem krogu skupinskega dela bo Kamerun igral s Slonokoščeno obalo, Mali pa z Gvinejo.