Kurtić z dvema goloma poskrbel za šesto zmago Atalante, Birsa poražen v Kalabriji

Bergamo, 30. 10. 2016 15.03 |

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je dobre igre iz reprezentance prenesel tudi na italijanske zelenice. V dresu Atalante je zabil dva zadetka za šesto zmago ekipe iz Bergama v sezoni Serie A 2016/17. S 3:0 so bili Kurtić in soigralci boljši od zasedbe Genoe. Valter Birsa je s Chievom moral priznati premoč v gosteh pri Crotoneju.

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je že v prvem polčasu zabil oba zadetka, v 64. minuti pa je zapustil zelenico. Prvi zadetek je dosegel po utekanju in lepi podaji 22-letnega Roberta Gagliardinija matiral nemočnega vratarja Mattio Perina. Ta se je ob drugem zadetku Kurtića žoge še uspel dotakniti, a jo je preusmeril le v mrežo. Slovenski napadalni vezist je žogo udaril s prve s kakšnih 12 metrov po podaji mladega Andree Petagne. Končnih 3:0 je postavil argentinski vezist Alejandro Gomez.

Valter Birsa je za Chievo ob porazu v Crotoneju (1:2) odigral celotno tekmo, Boštjan Cesar pa še ni okreval po poškodbi, ki jo je staknil v reprezentančnem dresu Slovenije.