Izrael na kolena spravil Avstrijo, Hrvati poraženi, poslastica Nemcem

Haifa, Budimpešta, 24. 03. 2019 22.46 |

Nogometaši Izraela, ki so na prvi tekmi kvalifikacij za EP 2020 remizirali s Slovenijo, so v drugem krogu kvalifikacij (skupina G) v domači Haifi na kolena spravili avstrijsko reprezentanco (4:2). S hat-trickoom je zablestel Eran Zahavi. Presenečenje so v skupini E pripravili tudi Madžarske, ki so v Budimpešti premagali aktualne svetovne podprvake, nogometaše Hrvaške (2:1).

Zahavi je zablestel s klasičnim hat-trickom.
Zahavi je zablestel s klasičnim hat-trickom. FOTO: AP

Izraelci so pripravili veliko presenečenje v kvalifikacijah za EP 2020, ko so na domačem stadionu v Haifi premagali zasedbo Avstrije s kar 4:2. Avstrijci so sicer povedli že v osmi minuti tekme z golom Marka Arnautovića. Izraelci so – podobno kot proti Sloveniji – pokazali izjemno in na to z dvema streloma v okvir vrat še pred polčasom povedli z 2:1. Strelec obeh zadetkov je bil Eran Zahavi, ki je zabil še na četrti zaporedni tekmi izraelske reprezentanci. A še več: tekmo bo dolgo polnil, saj je v drugem polčasu v 55. minuti zabil hat-trick, na 4:1 pa je v 66. minuti povišal Munas Dabbur. Poraz Avstrije je deset minut kasneje omilil Arnautović z drugim zadetkom na tekmi. Znova je blestel domači vratar Ariel Harush, ki je obranil šest strelov, avstrijski vratar Heinz Lindner pa je uspel ubraniti zgolj en strel.

Hrvati povedli, nato je sledil mrk
Za presenečenje in preobrat so v skupini E poskrbeli tudi nogometaši Madžarske. Ti so prvo tekmo izgubili na Slovaškem, drugo pa dobili pred domačimi gledalci v Budimpešti. Na kolena so spravili aktualne svetovne podprvake, nogometaše Hrvaške. Ti so sicer povedli prek Anteja Rebića že v 13. minuti tekme, a so nato Madžari udarili prek Adama Szalaia in Mateja Patkaia. Hrvaška tako ostaja pri eni zmagi in imajo po dveh krogih prav toliko točk kot Madžari (3). Skupina E je zaenkrat zelo izenačena, potem ko je tudi Wales prišel do prve zmage, in sicer je z golom Daniela Jamesa v peti minuti tekme premagal reprezentanco Slovaške. Tako imajo zdaj prve štiri reprezentance skupine po tri točke, Azerbajdžan na petem ostaja brez.

Poslastica Nemcem
V poslastici skupine C sta moči merili dve nogometni velesili Nizozemska in Nemčija, veselili pa so se slednji (2:3). Varovanci Joachima Löwa so povedli po zadetku Leroyja Saneja v 15. minuti. Nico Schulz je v kazenskem prostoru našel nogometaša Cityja, slednji je lahko žogo brez težav sprejel, saj je pred tem spodrsnilo Matthijsu de Lightu in sprožil močan udarec za hrbet Jasperja Cillessena. Na naslednji zadetek gostov je bilo potrebno počakati do 34. minute, Virgil van Dijk se pri branjenju ni izkazal, Serge Gnabry je našel prostor na robu kazenskega prostora in z natančnim strelom poslal žogo v mrežo. Nizozemci so kmalu po začetku drugega polčasa pokazali zobe, Memphis Depay je poslal žogo pred vrata Manuela Neuerja, tam je z glavo akcijo končal de Light za zmanjšanje zaostanka na 1:2. Na izenačenje je bilo potrebno počakati natančno 15 minut. Po zmedi v nemškem kazenskem prostoru je žoga Georginia Wijnalduma našla Depayja, slednji pa je izničil trud Nemcev iz prvega polčasa. Ko je že kazalo na delitev točk so se Nemci v izdihljajih tekme po zaslugi Schulza razveselili pomembne zmage (2:3). V drugi tekmi te skupine je Severna Irska premagala Belorusijo (2:1).

Belgijci so na Cipru z novo zmago potrdili svojo dominanco v skupini I. Žogo sta v mrežo domačih pospravili Eden Hazard in Michy Batshuayi (2:0). V skupini G, kjer se nahaja tudi Slovenija sta se udarili še Poljska in Latvija, tri točke poljski izbrani vrsti sta zagotovila Robert Lewandowski in Kamil Glik (2:0).

Izrael – Avstrija 4:2 (2:1)

Madžarska – Hrvaška 2:1 (1:1)

Kazahstan - Rusija 0:4 (0:2)

Wales - Slovaška 1:0 (1:0)

San Marino - Škotska 0:2 (0:1)

Ciper - Belgija 0:2 (0:2)

Nizozemska - Nemčija 2:3 (0:2)

Severna Irska - Belorusija 2:1 (1:1)