Lewandowski štirikrat vpisan v Guinnessovo knjigo svetovnih rekordov

München, 30. 11. 2015 17.03 |

Robertu Lewandowskemu je na tekmi Bundelige letos septembra uspel neverjeten podvig. Napadalec Bayerna je dosegel pet golov na tekmi proti Wolfsburgu, za kar je potreboval le slabih devet minut. Pri tem je dosegel štiri svetovne rekorde, ki so jih uradno zabeležili tudi pri Guinnessovi knjigi svetovnih rekordov.

Poljski golgeter je na tekmi nemške lige 22. septembra ob zmagi Bayerna proti Wolfsburgu s 5:1 dosegel vseh pet golov. In to ekspresno, potreboval je natančno 8 minut in 59 sekund. Robert Lewandowski je tako tudi uradno postal "lastnik" štirih novih rekordov, ki so jih uradno potrdili pri Guinnessovi knjigi svetovnih rekordov natančno 69 dni po omenjeni tekmi, za kar je prejel tudi priznanja.

Kot omenjeno poleg najhitreje doseženih petih golov na tekmi v zgodovini Bundeslige, je njegov svetovni rekord tudi za najhitrejši "hat trick" (3:22 minute), najhitrejši "četverček" (5:43) in največje število doseženih golov, ki jih je dosegel igralec, ki je vstopil v igro kot menjava na tekmi Bundeslige (5 golov). Lewandowski je v igro vstopil v drugem polčasu in nato od 51. do 60. minute "spisal" zgodovino.

"To je bil lep večer zame, zgodovinski večer. Meni in številnim navijačem bo za vedno ostal v spominu. Nekdo od "zgoraj" je želel, da dosežem pet golov. Po tekmi nisem imel veliko časa, da bi užival v dosežku, prijatelji, družina in žena so bili bolj veseli kot jaz. Sam se niti dobro nisem zavedal, kaj sem dosegel. Ne vem, če bo to uspelo še kakšnemu igralcu, veliko stvari se mora ujeti za uspeh, od forme, sreče in tekme. Rekord pa pripada celi ekipi, proti Wolfsburgu nisem igral sam," je za klubsko spletno stran povedal 27-letni napadalec Bayerna, ki je v nemški ligi dosegel 14 golov.