Kek še naprej navdušuje na Hrvaškem

Glasgow, 27. 11. 2014 23.23 |

Osrednja vloga med ljubitelji nogometa na Hrvaškem pripada slovenskemu strokovnjaku na klopi Rijeke Matjažu Keku. Njegovo moštvo je pred polnimi tribunami stadiona Kantrida v petem krogu evropske lige premagalo belgijski Standard z 2:0 in ostaja v igri za napredovanje.

Matjaž Kek
Matjaž Kek FOTO: Damjan Žibert

Rijeko v zadnjem krogu čaka zahtevna naloga, saj za osvojitev drugega mesta v skupini potrebuje zmago na gostovanju proti neposrednemu tekmecu Sevilli. Za ekipo z Reke je Goran Cvijanović igral od 77. minute dalje, Miral Samardžić pa je obračun spremljal s klopi. Na drugi strani je Martin Milec igral celo tekmo.

Zanesljive zmage se je veselil tudi Kevin Kampl, ki je s Salzburgom igral proti Celticu v Glasgowu. Ob zmagi s 3:1 je Kampl igral vseh 90 minut, četrti uspeh v petih nastopih pa Avstrijcem že pred zadnjim krogom prinaša prvo mesto v skupini.

Uspešna sta bila tudi oba italijanska kluba s slovenskimi predstavniki. Fiorentina Josipa Iličića (bil je na klopi) in Jasmina Kurtića (igral 90 minut) je slavila z 2:1 v gosteh proti Guingampu, Inter Samirja Handanovića, ki je suvereno prvi vratar, ter Reneja Krhina (na klopi) pa je bil boljši od Dnjepropetrovska z 2:1.

Kevin Kampl
Kevin Kampl FOTO: Reuters

V derbiju skupine A sta se pomerila Villarreal in Borussia Mönchengladbach. Tekma se je končala z 2:2, Bojan Jokić pa je tekmo spremljal s tribune.

Pestro je bilo dogajanje med Tottenhamom in Partizanom. Tekma je bila zaradi vdora posameznih navijačev večkrat prekinjena, domači gledalci so izzivali tudi z albansko zastavo, na koncu pa so domačini vendarle slavili z 1:0. Branko Ilić je igral vseh 90 minut.