Liga Evropa

Četa Simona Rožmana z minimalnim porazom iz Freiburga, odločitev o zmagovalcu bo padla v Stožicah

Freiburg, 27. 07. 2017 22.10 |

Nogometaši Domžal se iz Nemčije vračajo s porazom, v prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij Lige Evropa so izgubili proti favoriziranemu Freiburgu (1:0). Domače moštvo je iztržilo zmago po zaslugi zadetka Nilsa Petersena že v prvem polčasu. Povratna tekma bo prihodnji teden na stadionu Stožice.

Domžalčani so pred dnevi iztržili visoko zmago proti Celju (4:0), tokrat pa so v boju za evropsko vstopnico klonili na prvi tekmi v Freiburgu. FOTO: Damjan Žibert
Zmage proti PSV Eindhovenu se je na gostovanju razveselil Osijek (0:1), splitski Hajduk se iz Danske vrača z remijem (0:0), zagrebški Dinamo pa je na domači zelenici premagal Odd (2:1). Crvena zvezda je v Beogradu z 2:0 opravila s Sparto Prago.
Domžalski nogometaši se iz Nemčije vračajo z minimalnim porazom. Resda so imeli domačini več žogo v svoji posesti, toda predstava izbrancev Simona Rožmana vseeno vzbuja nekaj optimizma pred povratno tekmo. Nemci so prvi polčas dobili z golom Nilsa Petersena, ki je zadel v 20. minuti, potem ko je odbito žogo po strelu Floriana Niederlechnerja z desetih metrov pospravil v mrežo. Sicer pa je imel že tri minute pred tem priložnost za domače Niederlechner, ki je zadel zunanji del mreže. Domžalčani so prvič resneje zagrozili v 22. minuti, ko je po podaji Senijada Ibričića z glavo poskusil Amedej Vetrih, a le za malo zgrešil cilj.

V 24. minuti so imeli domači na voljo enajstmetrovko, potem ko je Vetrih nepravilno zaustavil Niederlechnerja. Z bele točke je streljal Petersen, meril v spodnji desni kot, toda izkazal se je Dejan Milić in žogo odbil v kot. V 28. minuti je za zadnjo lepšo priložnost v prvem polčasu poskrbel Vetrih, a je njegov udarec z desetih metrov ustavil Alexander Schwolow. V drugem polčasu je najprej poskusil Christian Günter z 18 metrov, dobro pa je posredoval Milić. V 54. minuti so gosti zahtevali enajstmetrovko, potem ko je eden domačih igralcev domnevno igral z roko v kazenskem prostoru, a sodniki niso piskali najstrožje kazni. Pet minut pozneje je na drugi strani z glavo malo nenatančno meril Caglar Söyüncü, v 63. minuti pa je dober strel Amirja Abrashija ustavil domžalski vratar. To je bila tudi zadnja nevarnejša akcija na tekmi. Povratna tekma bo prihodnji četrtek v Stožicah.