Liga Evropa

Ljubljana, 28. 09. 2017 21.04 |

V 2. krogu skupinskega dela Lige Evropa so odigrali vse tekme v skupinah od A do L. Priložnost je dobilo kar nekaj slovenskih nogometašev, a se ni nihče od njih vpisal med strelce. V Kölnu je gostovala beograjska Crvena zvezda in se veselila pomembne zmage (0:1), Partizan je izgubil v Beogradu proti Dinamu iz Kijeva (2:3). Arsenal je v Belorusiji slavil s 4:2 proti Bate Borisovu, dva gola je dosegel Theo Walcott.

Vrhunci tekme Šerif Tiraspol - Koebenhavn

Kar se tiče slovenskih nogometašev, je Miha Mevlja odigral celo tekmo za Zenit, rusko moštvo je pmreagalo Real Sociedad s 3:1. Tim Matavž je igral celo tekmo za Vitesse, ki je izgubil v gosteh pri Nici (3:0), Alessane Plea je zadel dvakrat za zmagovalce. Tekma je bila sicer nekaj minut prekinjena zaradi izpada električne energije. Nejc Skubic je podal za odločilni gol Konyasporja ob zmagi proti Vitorii (2:1), odigral je vseh 90 minut. Domen Črnigoj je igral do 75. minute za Lugano, švicarsko moštvo je doma izgubilo proti Steaui iz Bukarešte (1:2). Švicarji so povedli v 14. minuti z golom Mattie Bottanija, Romuni pa so v drugem delu naredili preobrat z zadetkoma Constantina Budescuja in Juniorja Maranhaa.

Matic Črnic je igral od 80. minute za Rijeko, ki je v Milanu izgubila v sodnikovem podaljšku (3:2). V Lyonu sta Olympique in Atalanta remizirala (1:1), Josip Iličić je za Atalanto igral od 61. minute in dobil rumeni karton, Jasmin Kurtić ni dobil priložnosti. Tudi v Tiraspolu se je tekma končala brez zmagovalca, pa tudi brez golov (0:0). Za Koebenhavn je Benjamin Verbič igral do 82. minute.

Crvena zvezda je celoten izkupiček odnesla po zaslugi gola, ki ga je dosegel Ganec Richmond Boakyev v 30. minuti tekme, pri Kölnu Dominic Maroh ni dobil priložnosti. Beograjski tekmec Partizan pa je na domačem stadionu izgubil proti Dinamu iz Kijeva (2:3). Lazio je z 2:0 premagal Waregem, Nica pa s 3:0 Witesse.

Arsenal je na gostovanju pri Bate Borisovu zmagal s 4:2, dva gola je dosegel Theo Walcott, Olivier Giroud pa je v drugem delu dosegel svoj 100. zadetek za topničarje. Arsenal vodi s šestimi točkami, Beograjčani so drugi s štirimi, Maroh in soigralci pa še nimajo točke. Mariborskega tekmeca v odločilnem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov, izraelsko moštvo Hapoel Beer Sheva, je na Češkem s 3.1 premagal Plzen. Avstrijski Salzburg je z 1:0 premagal Marseille, domžalskega tekmeca v kvalifikacijah Lige Evropa. Everton je le remiziral s ciprskim Apollonom, prvi gol na tekmi je dal Wayne Rooney.

Moskovska Lokomotiva s 3:0 ugnala Zlin, vse tri gole pa je že v prvem polčasu dosegel Manuel Fernandes. Rusi s štirimi točkami tudi vodijo skupini F.