Liga Evropa

Domžalčani v Belorusiji iztržili ugoden remi za dobro popotnico pred povratno tekmo

Minsk, 14. 07. 2016 21.22 |

Nogometaši Domžal so v prvi tekmi drugega predkroga Lige Evropa v gosteh igrali neodločeno 1:1 (0:1) proti Šahtjorju iz Soligorska. Povratna tekma bo prihodnji četrtek v Domžalah.

Domžalčani se v Slovenijo vračajo z ugodnim izidom.
Domžalčani se v Slovenijo vračajo z ugodnim izidom. FOTO: Damjan Žibert

Domžalčani so v Belorusiji prišli do izida, ki jim na povratni tekmi daje veliko možnosti za napredovanje. Gostitelji so sicer odločno začeli tekmo, a so slovenski predstavniki v nadaljevanju tudi pokazali napadalne sposobnosti in z zadetkom Dejana Trajkovskega ohranili upe na želeni tretji predkrog.

V prvem polčasu so imeli uvodoma pobudo domači, ki so prvič resno zagrozili v 19. minuti, ko je Axel Maraval obranil prosti strel Artema Starohodckega. V 35. minuti pa so povedli, ko so Domžalčani izgubili žogo na sredini igrišča, v protinapad je stekel Nikola Ignjatijević, ki je 18 metrov od vrat prišel do strela in natančno meril v spodnji levi kot.

Domžalčani so izenačili v 52. minuti, ko je Antonio Mance ukradel žogo globoko na levi strani polovice Šahtjorja. Podal je v sredino, kjer je Dejan Trajkovski z desetih metrov žogo poslal v spodnji levi kot vrat domačih.

Pet minut pozneje so gosti prišli do prostega strela z leve strani. Po podaji Alvara Brachija je Gaber Dobrovoljc iz težkega položaja sprožil za las mimo desne vratnice. V 73. minuti je Benjamin Morel na polovici Šahtjorja na kratko podal do Žana Majerja, ta je žogo oddal do Jana Repasa, ki je prišel sam pred domačega vratarja, a je slednji strel Domžalčana uspešno odbil. Tri minute zatem je s 14 metrov močno sprožil Nikolaj Januš, a bil le malce premalo natančen.