Liga Evropa

Domžale, 20. 07. 2017 20.10 |

V boju za napredovanje v 3. krog kvalifikacij Lige Evropa sta bili še dve slovenski moštvi, Domžale in Gorica. Prvi so povratno tekmo 2. kroga končali Domžalčani, ki so na domačem igrišču zmagali s 3:2in si priigrali dvoboj z nemškim Freiburgom. Goričani so izgubili tudi drugo tekmo s Panionisom, Grki so zmagali s 3:2 in končali goriško evropsko sezono.

Slovenska nogometna prvoligaša Domžale in Gorica sta imeli na sporedu povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za Ligo Evropo. V boljšem položaju so bili Domžalčani, ki so na prenovljenem domačem štadionu gostili islandski Valur iz Reykjavika, na prvi tekmi so na Islandiji zmagali z 2:1.

Za Domžalčane je že na samem uvodu v tekmo sledil hladen "tuš", saj je po prekršku Široka na robu kazenskega prostora nad Adolphssonom glavni sodnik Meckarovski v 3. minuti pokazal na enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Gudjon Petut Lysson. Gostitelji so bili boljši tekmec, imeli pobudo in kmalu so izenačili. Lovra Bizjaka je s prekrškom v kazenskem prostoru Valurja zaustavil Ingvarsson, sodnik je zapiskal najstrožjo kazen, ki jo je v 25. minuti uspešno izvedel Ivan Firer za izenačenje. V zaključku prvega polčasa pa znova neprevidnost v obrambi Domžal, ki so jo gostje izkoristili za novo vodstvo. Uspešen je bil Nicolas Boegild.

V drugem polčasu je po podaji iz prostega strela Jure Balkovec zadel za izenačenje na 2:2 v 69. minuti, v naslednjem napadu pa je po lepi podaji Firerja izvrstno zadel še Senijad Ibričić za prvo vodstvo Domžal na tekmi. Domžalčane v 3. krogu kvalifikacij čaka nemški Freiburg.

Domžalčani so bili boljši od islandskega Valurja.
Domžalčani so bili boljši od islandskega Valurja. FOTO: Damjan Žibert
Gorica se je merila z Panioniosom iz Aten v Novi Gorici, varovanci trenerja Milana Srebrniča pa so bili po pri tekmi v rezultatskem zaostanku, saj so v Grčiji izgubili z 2:0. Tudi na začetku povratne tekme v goriškem športnem parku so povedli Grki, v 11. minuti je bil uspešen Giorgos Masouras, v 15. minuti je iz enajstmetrovke izenačil Rifet Kapić. Nato pa še dva gola Panioniosa v prvem polčasu, uspešna sta bila Samed Yesil v 16. in Lazaros Lamprou v 23. minuti. V drugem polčasu je Gorica izid znižala v 67. minuti, drugič je bil iz enajstmetrovke uspešen Kapić, po prekršku Masourasa nad Škarabotom je sodnik zapiskal najstrožjo kazen. To je bil končni izid tekme, Gorica se je poslovila od evropskih tekmovanj za to sezono, Grki so bili v skupnem seštevku boljši s 5:2.