Liga Evropa

Domžale v začetku pokazale zobe, potem pa klonile proti Marseillu in se poslovile od evropskih sanj

Marseille, 24. 08. 2017 22.33 |

Nogometaši Domžal so v povratni tekmi kvalifikacij zadnjega kroga evropske lige izgubili na gostovanju v Marseillu (3:0). Kljub dobremu začetku in zadeti vratnici, so na koncu varovanci Simona Rožmana prejeli tri zadetke ter se poslovili od evropskega tekmovanja.

Tekma v Stožicah se je končala z remijem 1:1.
Tekma v Stožicah se je končala z remijem 1:1. FOTO: Miro Majcen
Od evropskega tekmovanja se se poslovili tudi Ajax, zagrebški Dinamo, splitski Hajduk in ruski bogataš Krasnodar.

Domžale so v povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za evropsko ligo izgubile proti Marseillu in ostali brez igranja v skupinskem delu tega tekmovanja. Nogometaši Domžal so tako kot na prvi tekmi v Stožicah, ki se je končala z 1:1, tudi v Marseillu prikazali všečno igro, toda zmage in napredovanja so se na koncu zasluženo veselili igralci francoskega kluba. Domžale bi se v primeru ugodnega razpleta veselile zgodovinskega napredovanja v skupinski del evropske lige, kljub temu pa so izbranci Simona Rožmana popisali nov list zgodovine kluba in dosegli enega največjih uspehov moštva. Zadnjo tekmo v dresu Domžalčanov je odigral Jan Repas, ki se seli k tekmecu Marseilla iz elitne francoske lige Caenu.

Marseille je tekmo začel z agresivnim pokrivanjem Domžalčanov, ki so na trenutke imeli s tem nekaj težav, toda hitro so gosti vzpostavili ravnotežje na zelenici stadiona Velodrome, ki ni bil povsem poln, toda zbrani navijači so pripravili odlično vzdušje. Prvi so do priložnosti prišli Domžalčani, v peti minuti je Miha Blažič po podaji s kota zgrešil žogo. V 11. minuti so bili prvič nevarni Marseillčani, Hiroki Saki je podal z desne, Lucas Ocampos je iz težkega položaja z glavo merili mimo gola. Izbranci Rožmana so bili vse bolj nevarni, v 26. minuti pa so imeli do takrat najlepšo priložnost za spremembo začetnega izida. Jure Balkovec je imel prosti strel, natančno in močno udaril po žogi, a je ta zadela levo vratnico.

S tekmo v Marsiellu se je od Domžal poslovil Jan Repas.
S tekmo v Marsiellu se je od Domžal poslovil Jan Repas. FOTO: NK Domžale

Dve minuti kasneje pa so domači zadeli. Maxime Lopez je z leve podal zavrtinčeno žogo, Valere Germain pa je žogo z glavo potisnil v gol. V 35. minuti je Matija Širok z desne podal na drugo stran do Lovra Bizjaka, ki je poskusil z volejem, a je žogo slabo zadel. Zatem je Bizjak v 42. minuti prišel do novega strela, ki je bil boljši, a je žoga šla naravnost v naročje Steva Mandandaja. Za konec polčasa je Marseille v 43. minuti zapretil prek Garmaina, z obrambo se je izkazal Dejan Milić. Domača zasedba Rudija Garcie je drugi polčas začela z ofenzivo, uvodna poskusa za goste nista bila usodna, tretji pa je končal za Milićevim hrbtom. Florian Thauvin je preigraval na desni strani, podal na drugo stran kazenskega prostora, tam si je žogo nastavil Germain in jo poslal v gol. V 70. minuti so bili nevarni tudi gosti. Senijad Ibričić je dobro potegnil po desni strani, lepo našel Široka, toda Mandanda se je izkazal z obrambo. Zadnji žebelj v domžalsko krsto je v 86. minuti zabil Thauvin, ki je izkoristil podajo Germaina in z atraktivnim strelom premagal Milića.

Marseille - Domžale 3:0 (1:0)