Liga Evropa

Dortmund, 15. 02. 2018 20.49 |

Slovenski reprezentant Josip Iličić je na tekmi šestnajstine finala med Borussio Dortmund in Atalanto zabil dva zadetka in bil prvo ime italijanske ekipe ob porazu z 2:3. Pri domačih je dva zadetka prispeval zimska okrepitev Michy Batshuayi, ki je bil glavni 'krivec' za popoln preobrat nemške zasedbe v Dortmundu.

• Vrhunci tekme Borussia Dortmund - Atalanta
    01:59
    Vrhunci tekme Borussia Dortmund - Atalanta
  • Vrhunci tekme Napoli - RB Leipzig
    02:10
    Vrhunci tekme Napoli - RB Leipzig

Borussia Dortmund je prek Andreja Schurrleja povedel z 1:0, nato pa so do prvega preobrata prišli gostje iz italijanskega Bergama. In to po zaslugi slovenskega reprezentanta Josipa Iličića, ki je zabil oba zadetka Italijanov na nemških tleh. A dva zadetka - še posebej lep je bil prvi - Kranjčana nista bila dovolj. Za nov preobrat, tokrat v korist domačinov je poskrbel Michy Batshuayi, ki se je v Borussio Dortmund preselil iz Chelseaja, kjer ni dobival veliko priložnosti za igro. No, v rumeno-črnem dresu belgijski napadalec doživlja pravi preporod.

Iličić je v krasni akciji najprej izenačil na 1:1, nato pa zabil še za vodstvo Italijanov z 2:1. FOTO: AP

Na preostalih tekmah je Arsenal pričakovano prišel do visoke zmage v švedskem Östersundu (3:0). Pod zadetke so se podpisali Nacho Monreal, Sotiris Papagiannopoulos (avtogol) in Mesut Özil. Da je bila pot v London še prijetnejša je poskrbel vratar David Ospina, ki je v sodnikovem podaljšku drugega polčasa ubranil enajstmetrovko domačemu nogometašu Tomu Petterssonu.

Zmaga Milana, preobrat moskovske Lokomotive v Nici
Tudi AC Milan je upravičil vlogo favorita na gostovanju v Bolgariji, in sicer je v Razgradu premagal zasedbo Ludogorca s 3:0. Spartak Moskva, ki se je v Ligo Evropa prebil iz skupinskega dela Lige prvakov, kjer je igral v skupini skupaj z Mariborom, je doživel hladno prho na areni Otkrytiye, kjer je s 3:1 slavil Athletic Bilbao. Pod dva zadetka se je podpisal Aritz Aduriz. Precej bolj veselo kot v Spartakovem taboru je bilo pri moskovski Lokomotivi. Tej je uspel popoln preobrat na gostovanju v Nici. Po dveh zadetkih Maria Balottellija v prvih 28 minutah tekme je na sceno stopil 32-letni portugalski vezist Manuel Fernandes, ki je s hat-trickom poskrbel za končno zmago Lokomotive s 3:2.

Kampl podal za gol, Leipzig slavil na San Paolu
RB Leipzig, za katerega je slovenski reprezentant Kevin Kampl odigral celoten obračun, je pripravil manjše presenečenje pri vodilni ekipi italijanskega državnega prvenstva Napoliju in na kultnem San Paolu slavil s 3:1. Italijani so sicer povedli z golom Adama Ounasa, nato pa je za izenačenje gol ’zrežiral’ Kevin Kampl. Ta je ukradel žogo, nato se odkril na desnem boku in z lepo podajo zaposlil Tima Wernerja za izenačenje na 1:1. Nato je v 74. minuti zadel še Bruma, za zmago s 3:1 pa je v sodnikovem podaljšku znova zadel Werner.