Liga Evropa

Ljubljana, 28. 07. 2016 22.06 |

M.J./STA/M.G.
34

Nogometaši Domžal so na prvi tekmi 3. predkroga Lige Evropa v Stožicah z 2:1 premagali sloviti West Ham United. Oba zadetka je pred 8.450 gledalci za Domžalčane zabil Matic Črnic, edinega za goste pa je iz enajstmetrovke prispeval kapetan West Ham Uniteda Mark Noble. Tretjeuvrščena ekipa pretekle sezone Prve lige je bila v drugem polčasu precej nevarnejši nasprotnik kot Londončani.

Slovenski prvoligaš je na uvodnem dvoboju z uglednim tekmecem z Otoka, ta je sicer igral brez nekaterih zvezdnikov, kot sta Dimitri Payet in Manuel Lanzini, pokazal pogumno igro, ki jo je nagradil celo s prednostjo pred povratnim obračunom v Londonu. Prvo ime tekme je bil Matic Črnic z obema goloma za Domžale. Varovanci Luke Elsnerja so dobro odprli tekmo, saj so v 11. minuti povedli. Antonio Mance je streljal v kazenskem prostoru in v roko zadel Havarda Nordtveidta, glavni sodnik pa je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec enajstmetrovke je bil Matic Črnic. A le sedem minut pozneje so Angleži izenačili, ko je sodnik pokazal na novo najstrožjo kazen. To je zakrivil vratar Domžal Axel Maraval s prekrškom nad Winstonom Reidom. Zadel pa je kapetan Mark Noble.

Zanimivi prizori po koncu tekme v Stožicah.
Zanimivi prizori po koncu tekme v Stožicah. FOTO: Damjan Žibert

Domžalčani so v nadaljevanju prišli še do nekaj priložnosti, Črnic je v 29. minuti malo zgrešil cilj, prav tako Marko Alvir v 33. minuti in Benjamin Morel v 38. minuti. Pri gostih je bil nevaren še Pedro Obiang v 31. minuti, ko je meril malo mimo desne vratnice. Kmalu po začetku drugega dela so Domžale proti favoriziranim gostom znova povedle. Domžalčani so po lepi akciji žogo spravili na levo stran do Črnica. Slednji je prodrl v kazenski prostor in z mojstrskim strelom v spodnji desni kot popeljal Domžal v novo vodstvo. Tudi v tem polčasu so Domžalčani pokazali, da jih Angleži ne smejo jemati prelahko. Imeli so celo več lepih priložnosti, eno lepših pa v 59. minuti Jure Balkovec, čigar strel je dobro obranil Adrian. V 88. minuti so imeli domači novo lepo priložnost za povišanje prednosti, najprej je z roba kazenskega prostora sprožil razpoloženi Črnic, Adrian je žogo odbil, do žoge je prišel rezervist Amedej Vetrih, a iz bližine zgrešil cilj.

+5
Bravo Domžale! Tako se igra proti West Hamu! Največ zaslug imata zagotovo trener Luka Elsner ki je dokazal da lahko premaga s tako ekipo večje klube in Matic Črnic ki ni bil dovolj dobr za Maribor. No tudi ostali igralci imajo zasluge za zmago predvsem obramba. Sploh se ni poznala odsotnost Trajkovskega. Neverjetno kako se je poigraval Črnic z obrambo West Hama. Že v prvem polčasu pretekel daleč največ. In se skozi vso tekmo vračal nazaj v obrambo. No v 90. minuti pa ga je Elsner zamenjal in to menjavo sm pričakoval zaradi pridobitve časa. Ekipa se je borila za vsako žogo. Najbolj všeč mi je bilo pa to da so Domžale vso tekmo napadale in niso igrale bunkerja. Škoda za tisto zapravljeno priložnost Vetriha. Se je pa West Hamu poznalo da ni Payeta Caroll pa že nekaj let ni več v formi. Domžale so bile celo boljši nasprotnik. No sedaj pa že povratna tekma. To bo težka naloga tods upam da Domžalam uspe.
mmmmmmmnnnnnnmmm
29. 07. 2016 10.59
+3
zaj se vidi da bi slovenska liga komot lahko igrala v angleški ..haha..kaka sramota za angleže..domžale pa če vprašaš koga v angliji za domžale bi rekel da ni takega kluba..domžale je pokazalo veliko več kot west ham z trenerjem biličem
Nimasmisla
+0
ne mi govoriti o neki neoigranosti ekipe saj ni cela nova tukaj gre za podcenjevanje nasprotnika z strani igralcev in njihovega hrvaškega trenerja
Prototip
29. 07. 2016 09.52
+7
Lep nogomet,lepa zmaga,upajmo na ugoden rezultat v Londonu,po videnem si ga več kot zaslužijo,,,BRAVO,,,
aki10
29. 07. 2016 09.45
+4
Svaka čast, bravo Domžale! No, poglejmo pa malo bolj realno to situacijo vseeno: West Ham je komaj pred kakšnim tednom začel s pripravami in videlo se je, da niso tako uigrani kot so v prvenstvu, medtem ko Domžale že skor 2 meseca na polno trenirajo pa tudi že nekaj pravih tekem so imeli za razliko od Angležev, ki so morda tudi malo podcenili Domžalčane, ti pa so ta moment to izkoristili. Mislim, da Domžale ne bi mogle izbrati boljšega termina za tekmo z WHU kot je ta, ko so Angleži praktično sredi priprav prišli odigrat to tekmo. To je realnost in ni si potrebno pred tem zatiskati oči... vsi vemo, da če bi tekma bila nekje konec avgusta ali v začetku septembra ko bi WHU bil v polnem pogonu, naš predstavnik ne bi imel nekih možnosti. Ampak zmaga je zmaga in vesel sem za Domžalčane, sam tko naprej, čeprav bo v Londonu zelo težko, WHU pa ima zelo aktiven rezultat. Srečno sosedje! PS: Upam, da v nedeljo ne slečete gat pred MB kot ponavadi :)
kemuri
29. 07. 2016 10.00
-7
Ne bodi fauš in bodi realen, Premier liga je od 8 kluba navzdol zgolj povprečna.
aki10
29. 07. 2016 10.12
+0
Kr fovš hahahaha... privoščim Domžalam iz srca! Vedno sem jih simpatiziral in govoril, če Olimpija ne more bit prva naj bodo Domžale, saj so tud oni žabarji. Sem samo realen, Domžalam pa želiv vse naj naj na povratni tekmi!
kemuri
29. 07. 2016 10.36
+0
zaradi takih realnežev ste gladko izpadli proti povprečnim Slovakom..malo več ponosa in realnosti sebi v prid pokažite pa boste še kdaj koga v Evropi premagali, ne pa da se že pred tekmo s SLovaki pokakate.
aki10
29. 07. 2016 11.22
+2
To ti povej igralcem in Vanoliju, ne nam navijačem ;)
tincoop
29. 07. 2016 12.24
-1
Izgovarjaj se kak ces, to zveni totalno nevoscljivo kar si napisal.
aki10
29. 07. 2016 14.43
+1
Kva je nevoščljivo, če samo realno gledam kakšno je stanje. Klubi v Angliji so komaj 2 tedna nazaj začeli s pripravami.. Veš kaj je nevoščljivost? To so komentarji določenih štajercev pred tekmami Olimpije: "Dajmo Trenčin!".. Toliko od mene.
+4
Žalostno pa je da ste morali Domžalčani svojo ekipo včeraj komentirati v članku o Mariboru. Če ni Ljubljana zraven se sploh ni zgodilo, Maribor je težko spregledati, vse ostalo pa ni vredno njihove pozornosti.
+3
V LJ nismo nevoščljivi do drugih SLO ekip, ki igrajo v Evropi, za razliko od ostalih...
+10
Drugače pa če bi bila NZS malo pri pameti bi angažirali Luko Elsnerja in morda z njim tudi Rožmana kot pomočnika v člansko reprezentanco . Ne pa da gledamo žalost od Katanca, ki se je izgubil v času in v prostoru , pa njegove Kirme in Kurtiće.
tincoop
29. 07. 2016 09.31
+3
Bravo, samo tega noben ne bo slišal, ker imajo vsi glave v itih drug drugega!
Ivy Zar 1
29. 07. 2016 15.29
Švejk 123
-5
Nobeno presenečenje, to delajo stavnice!
kemuri
29. 07. 2016 09.22
+4
aja, ko zmaga slovenski klub večjega in močnejšega so v igrah stavnice, ko pa slovenski klub izgubi pa je to realnost? Dobro no, zdaj pa mi razloži zakaj bi klub ki ima proračun 120 mio € bil odvisen od stavnic ? Ne smeši se v svoji faušiji .
CURVANORD Zanetti
+7
@Mandzo nas Luka je vceraj solal tvojega opevanega Slavena,z zelo skromno zasedbo proti 100 miljonski zasedbi,dominacija Slovencev,nas Pusnik dalmatincem kaze kako se nogomet igra,tudi Kek bo na popredoval.Dominacija Slovencev se nadaljuje in se na koncu super rezultat za Maribor.
kemuri
29. 07. 2016 09.11
+3
To kar so Domžale včeraj prezentirale je nekaj nad našim povprečjem, pa ne zaradi znanja ( ker znanje solidno imamo ves čas ), ampak zaradi pristopa . Tisti, ki spremlja naš nogomet ve da bi lahko vsaj trije naši klubi mirno igrali v kateri koli najmočnejši ligi od lig TOP 5 in ni nujno da bi se te ekipe za obstanek borile ., če bi seveda imeli ti klubi jaj... Navdušujoč je pristop, vidite nogometaš in vodstvo NK Olimpije, če bi vi tako pristopili k tekmi z nekim Treclinom, bi se še borili za LP, če se pa jočeš že pred tekmo in kuješ v nebo nasprotnika ter se za takimi izjavami skrivaš pred odgovornostjo, potem si pa evropskih tekem ne zaslužiš . Zares, pohvale, samo po tej poti naprej, malo več umirjenosti edino, na začetku je bilo veliko živčnosti in nepotrebnih prekrškov, grobih in prehitro izgubljenih žog, ko ste se pa sprostili pa je bilo čudovito za gledat ! Če boste imeli enak pristop v Londonu, vam uspeh ne uide , samo bat se ne , pa ne popolnega bunkerja igrat .
mackon08
29. 07. 2016 09.21
kemuri Ti si pa z lune padel. Slovenski klubi v ligi top 5 nimajo kaj iskati. Evropa je nekaj čisto drugega, tu je nekaj tekem in šteje dnevna forma obeh nasprotnikov.
kemuri
+1
pojma nimaš o nogometu, če bi ga imel bi ti bilo jasno da bi vsak od omenjenih klubov z rednim igranjem težjih tekem še napredoval..oprosti, lani sem si ogledal dve, tri tekme Premier lige, klubov uvrščenih nižje od 8 - ega mesta, prvio tekmo sem še zdržal, pri naslednjih dveh sem zaspal in to v nedeljo dopoldan, ko nikoli ne zaspim.. Mačkon, malo več samozavesti pokaži, zaradi takih ljudi kot si sam je Slovenija manj uspešna na mnogih področjih kot bi lahko bila, tudi v nogometu..če bi ti bil trener Domžal bi bilo včeraj 0 :7 za West Ham..
oxy.elite
29. 07. 2016 09.08
+1
S tako igro, bodo Domžale državni prvak s +20 točkami naskoka. Neverjetno, kapo dol in samo tako naprej. Užitek je gledat takšen nogomet! Čestitke Domžalam in Mariboru, napredovanje zaslužita oba!
kemuri
29. 07. 2016 09.13
+1
Ne pretiravaj, na takem nivoju ne moreš igrat ves čas, realnost je da igrajo na leto premalo tako močnih tekem kot je bila včeraj in to se pozna dolgoročno.
specialnih10
29. 07. 2016 08.26
+26
Zelo sem vesel za Domžale in moj Maribor. Kakšno igro pa so včeraj Domžale prikazale pa to je neverjetno. Zaslužijo si napredovanje. Da gre 3 milijonski klub dobesedno šolat 100+ milijonski klub je neverjetno. Luka Elsner je dokaz, da je kvaliteta od trenerja in me ne čudi, da bo v bližnji prihodnosti vodil še kakšen bogatejši klub v evropi. Igralcem Domžal pa se lahko samo priklonimo, ker vsi od prvega do zadnjega so igrali na visokem nivoju. Bravo Domžale in bravo Maribor.
Sigis
29. 07. 2016 08.23
+19
Upam, da si je Mandarić skupaj z Vanollijem tole ogledal. Elsner, tebi in fantom pa res kapo dol, z igro ste me povsem presenetili, z rezultatom še bolj. Čestitke, srečno na povratni tekmi!