Liga Evropa

Gorica, 06. 07. 2017 21.54 |

T.Š./STA
4

Nogometaši Gorice so domov prinesli lepo popotnico pred povratno tekmo 1. kroga kvalifikacij za Ligo Evropa. V gosteh so premagali Širak (0:2), v Novi Gorici pa so remizirali (2:2) in napredovali v naslednji krog.

Lepo izhodišče so imeli nogometaši Gorice, ki so v Armeniji pri Širaku zmagali z 2:0 in se domov vrnili z lepo prednostjo. Varovanci trenerja Mirana Srebrniča so morali opraviti še drugi del naloge pred svojimi navijači v Novi Gorici. Začelo se je po domačih željah, Miha Gregorič je v 13. minuti z desne strani ostro podal v kazenski prostor, Srb Marko Prljević pa žogo preusmeril v lastno mrežo. Armenci so 21 minut pozneje izenačili, ko je Mohamed Kaba iz Slonokoščene obale sprožil strel z roba kazenskega prostora, žoga je spremenila smer, ko se je odbila od igralca domače ekipe in presenetila Grego Sorčana.

Že deset minut po začetku drugega dela igre je Vahan Bičahčjan z močnim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel, da so domači gledalci še bolj zatrepetali, saj je goste potem le še zadetek ločil od napredovanja. Ob tem so v nadaljevanju Armenci zadeli tudi okvir vrat. Prav ob koncu je bilo zelo napeto, v 88. minuti pa je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Robert Darbinjan. Sledil je mat v treh potezah, ki ga je v sodnikovem podaljšku s hitrim protinapadov zaključil Nigerijec v dresu domače zasedbe Bede Amarachi Osuji, ki je za piko na i preigral vratarja gostov za izenačenje. Tik pred koncem je bil izključen še Agvan Davojan za drugi rumeni karton.

Goričani so na dveh tekmah iztržili zmago in remi in so s skupnim izidom 4:2 zasluženo napredovali v 2. krog kvalifikacij, kjer jih čaka grški Panionios.

Gorica - Širak 2:2 (1:1)
Prljević (13./ag), Osuji (92.); Kaba (34.), Bičahčjan (56.)
Gorica: Sorčan, Gregorič, T. Kavčič, Jogan, Celcer, Kolenc (od 74. Humar), Grudina, Kapić (od 87. Marinič), Osuji, Žigon, Filipović (od 74. Nagode);