Goriška evropska sezona po hudem porazu v Izraelu visi na nitki

Tel Aviv, 30. 06. 2016 20.42 |

M.J./Ž.L.
6

Nogometaši Gorice, ki so minulo sezono v Prvi ligi Telekom Slovenije končali na četrtem mestu, so evropsko sezono začeli z visokim porazom. Na gostovanju v Izraelu pri Maccabiju iz Tel Aviva so klonili z visokih 3:0 in jih na domačem igrišču čaka težka naloga, če se želijo uvrstiti v drugi kvalifikacijski krog Lige Evropa.

Tine Kavčič
Tine Kavčič FOTO: Damjan Žibert

Enaindvajsetkratni izraelski prvak Maccabi si je na prvi tekmi pred domačimi gledalci priigral lepo prednost, ki jo bo Gorica čez teden dni v novogoriškem športnem parku težko nadoknadila. Maccabi je upravičil vlogo favorita, večino dela opravil v prvem polčasu, ko je zadel dvakrat, v drugem pa še z enim zadetkom Nose Igieborja tekmecem močno otežila življenje v evropskem tekmovanju. Maccabi je bil v prvem delu boljši tekmec. Že v 13. minuti si je po zaslugi Nose Igieborja priigral prednost. Nigerijski napadalec je prišel do prostora za strel na robu kazenskega prostora in z močnim strelom premagal Grego Sorčana. Slovenski predstavnik si je edino priložnost v prvem delu tekme priigral v 23. minuti, vendar je Rifet Kapić meril mimo gola, v 26. minuti pa je Miranu Burgiču branil Predrag Rajković.

V zaključku polčasa so bili Izraelci spet boljši, drugič pa zadeli v 45. minuti, ko je Haris Medunjanin podal do Orlanda Saja, ta pa je zadel. Maccabi je v drugem delu držal vajeti igre v svojih rokah, v 69. minuti pa goriško mrežo zatresel še tretjič. Pod podajo se je podpisal Dor Peretz, drugič pa je zadel Igiebor. Goričani so sicer poizkušali ogroziti Rajkovićev gol, vendar v tem niso bili najbolj uspešni, bi pa Maccabi v 91. minuti lahko zadel še četrtič, ko je dobro streljal Medunjanin, Sorčan pa se je izkazal z obrambo.

Maccabi Tel Aviv - Gorica 3:0* (2:0)