Kamplova Borussia vstala od 'mrtvih', Hajduk na Poljud z minimalnim zaostankom

Dortmund, 20. 08. 2015 22.13 |

T.V./Ž.L.
2

44 moštev je odigralo prve tekme zadnjega kroga kvalifikacij za nogometno ligo Evropa. Borussia iz Dortmunda je v gosteh pri norveškem Oddju zaostaja že z 0:3, nato pa slavila s 4:3. Splitski Hajduk je z 0:1 izgubil pri Slovanu iz Liberca.

Pierre-Emerick Aubameyang je bil junak ob preobratu Borussie.
Pierre-Emerick Aubameyang je bil junak ob preobratu Borussie. FOTO: Reuters

Za dortmundsko Borussio je Kevin Kampl tekmo igral do 64. minute, tekma pa se za nemške predstavnike ni začela najbolje. Odd je namreč povedel že po vsega 14 sekundah igre. Natančen je bil Jone Samuelsen. Norvežani so prednost podvojili v 20. minuti, ko je zadel Fredrik Nordkvelle, zgolj dve minuti pozneje pa je na 3:0 povišal Espen Ruud. Varovanci Thomas Tuchela so se nato le prebudili. Akcijo za prvi gol Borussie je začel Kampl, ki je podal do Ilkaya Gündogana. Po strelu slednjega je mlademu vratarju Sondreju Loevsethu Rossbachu žoga padla iz rok, v mrežo jo je potisnil Pierre-Emerick Aubameyang.

V drugi minuti nadaljevanja je Borussia udarila še drugič. Z lepim strelom iz voleja je ob pomoči vratnice zadel Šindži Kagava. V 68. minuti bi lahko gostje izenačili, a se je po odličnem strelu Aubameyanga z razdalje izkazal Loevseth Rossbach. Je bil pa napadalec iz Gabona natančnejši osem minut pozneje. Po podaji Marcela Schmelzerja je zadel s strelom med nogama Loevsetha Rossbacha. A preobrata rumeno-črnih še ni bilo konec. Po podaji Kagave je z glavo zadel Henrik Mkhitaryan. Borussia je ob štirih golih še štirikrat zatresla okvir vrat.

Martin Milec (levo) je ob porazu Standarta igral le v prvem polčasu.
Martin Milec (levo) je ob porazu Standarta igral le v prvem polčasu. FOTO: Reuters

Precej slabše izhodišče pred povratno tekmo ima Standard Liege. Slovenski reprezentant Martin Milec je za belgijsko moštvo igral v prvem polčasu, Molde pa si je pred gostovanjem na stadionu Maurice Dufrasne z zmago 2:0 priigral lepo prednost.

Zelo vroče bo prihodnji teden na stadionu Poljud, ki je za povratno tekmo Hajduka in Slovana iz Liberca že razprodan. Splitčani se v Dalmacijo vračajo z aktivnim rezultatom, slovaški predstavnik je namreč po golu branilca Lukaša Pokornyja slavil z 1:0.