Liga Evropa

Ljubljana, 03. 08. 2017 06.30 |

Domžalčani so na povratnem obračunu 3. kroga kvalifikacij za Ligo Evropa na stadionu Stožice premagale bundesligaša Freiburga z 2:0. Prva tekma se je končala z zmago Freiburga (1:0), v skupnem seštevku pa so napredovale Domžale in se uvrstile v odločilni, "play-off" krog za preboj v skupinski del Lige Evropa.

• Enajstmetrovka Ibričića na tekmi proti Freiburgu
    01:45
    Enajstmetrovka Ibričića na tekmi proti Freiburgu
  • Zadetek Bizjaka za povišanje vodstva proti Freiburgu
    01:08
    Zadetek Bizjaka za povišanje vodstva proti Freiburgu

Domžalčani so na stadionu Stožice odigrali povratno tekmo 3. kroga kvalifikacij za Ligo Evropa. Tekmec je bil Freiburg, ki je na prvi tekmi zmagal z 1:0. Ta izid je Domžalčane, ki so dobili zadnjih pet domačih evropskih tekem, navdajal z upanjem na napredovanje, a hkrati so se zavedali kakovosti tekmeca. Trener Simon Rožman tako kot na prvi tekmi ni imel na voljo Jureta Matjašiča, Nermina Hodžića, Kristijana Šipka in Alexandreja Kombija.

Trener Rožman je na zelenico poslal naslednjo enajsterico: Milić, Vetrih, Klemenčič, Firer, Širok, Bizjak, Ibričić, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec in Husmani. V uvodnih minutah so gostje pritisnili proti vratom domžalskega vratarja Milića, a brez pravega učinka. Domžalčani so nato vzpostavili ravnotežje in so prevzeli pobudo, vendar brez pravega zaključka. V 20. minuti je do lepe priložnosti prišel Lovro Bizjak, ki je streljal iz petnajstih metrov, a je žoga zletela mimo vratnice, v 26. minuti pa je isti nogometaš poizkusil še enkrat in ustrelil malce čez gol. Do konca prvega polčasa velja omeniti še priložnost gostov, ko je Niederlechner streljal, vratar Milić je žogo odbil v Petersena, od katerega se je žoga odbila nazaj do Milića. Prvi polčas se je končal brez golov, Domžalčani so še vedno potrebovali gol za izenečenje rezultatskega stanja prve tekme.

Izenačiti jim je uspelo že na začetku drugega polčasa. V 49. minuti je Široka v kazenskem prosotru s prekrškom ustavil Söyüncü, glavni sodnik je takoj pokazal na belo piko, nemški nogometaš je prejel tudi rumeni karton. Senijad Ibričić je izvedel enajstmetrovko in povedel Domžale v vodstvo z 1:0 v 50. minuti. Igra se je razživela, v 56. minuti je imel Petersen lepo priložnost, ko se je neoviran prebil v kazenski prostor, a je Milić njegov strel mojstrsko ubranil. Nato pa tri minute kasneje fantastična akcija gostiteljev, ki je navdušila navijače. V protinapadu je Firer krenil po krilu in poslal podajo na drugo vratnico, kjer je bil neoviran Bizjak, ki je brez težav zadel. Domžale so povedle z 2:0, kar je bil rezultat, ki jim je zadoščal za napredovanje. Domžalčani niso popuščali, Ibričić je v 68. minuti preizkusil vratarja Schwolowa iz prostega strela, le minuto kasneje pa je Dobrovoljc zadel prečko. V zaključku so pritisnili Nemci, a so Domžalčani zdržali in se veselili izjemnega uspeha. Z 2:1 so v skupnem seštevku izločili slovito ime iz Bundeslige in si zagotovili nastop v odločilnem krogu kvalifikacij za nastop v skupinskem delu Lige Evropa. Tekmo v Stožicah so sodili Belgijci na čelu z Alexandrom Boucautom. Domžalčani bodo tekmeca za četrti krog (playoff) izvedeli na petkovem žrebu.

Domžalčani so v Stožicah gostili Freiburg.