Liga Evropa

FOTO in VIDEO: Izjemne Domžale v Stožicah iztržile remi proti slovitemu Marseillu

Ljubljana, 17. 08. 2017 23.01 |

Domžalski nogometaši so tudi tokrat navdušili. V lepo polnih Stožicah, kjer se je zbralo nekaj več kot 10.200 gledalcev, so vnovič prikazali odlično igro, s katero so na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za Ligo Evropa proti slovitemu Marseillu iztržili remi (1:1). Na povratnem dvoboju, ki bo na sporedu prihodnji četrtek na Velodromu, imajo rumeni odprte možnosti za izpolnitev evropskih sanj.

• Zadetek Vetriha za vodstvo Domžal z 1:0
    01:11
    Zadetek Vetriha za vodstvo Domžal z 1:0
  • Zadetek Sansona za izenačenje na 1:1
    01:13
    Zadetek Sansona za izenačenje na 1:1

Nogometaši Domžal so z novo herojsko predstavo navdušile polne tribune stadiona v Stožicah. Domači so niso ustrašili zveneče zasedbe nekdanjega evropskega klubskega prvaka iz leta 1993 in so v uvodnih 25 minutah uprizorile pravi napad proti vratom Marseilla, ki se pod kontinuiranim pritiskom rumenih ni najbolje znašel.

Fanatična borbenost je bila eden ključnih dejavnikov na poti do pozitivnega izhodišča Domžal pred povratnim dvobojem v Marseillu. FOTO: Miro Majcen
Domžalski strateg Simon Rožman je v začetno enajsterico uvrstil izkušenega čuvaja mreže in obenem kapetana Dejana Milića, Amadeja Vetriha, Tilna Klemenčiča, Ivana Firerja, Matijo Široka, Lovra Bizjaka, Jana Repasa, Senijada Ibričića, Miho Blažiča, Jureta Balkovca in Zenija Husmanija. Strateg Olympiqua iz Marseilla Rudi Garcia na drugi strani pa se je odločil v začetno postavo uvrstiti naslednje nogometaše: Mandanda, Sakai, Ocampos, Sanson, Gustavo, Evra, Sertic, Rami, Thauvin, Lopez in Germain

Domžalčani so sijajno krenili v dvoboj s francoskim velikanom, z natančno kombinatoriko na sredini igrišča in domiselnimi prodori po levi strani so vnašali nemir v obrambo Marseilla. Že v 2. minuti je po lepem prodoru z leve strani Tilna Klemenčiča in podaji v kazenski prostor gostov do lepe priložnosti za vodilni zadetek Domžalčanov prišel Jan Repas, ki je slabo zadel žogo, kar je izkušeni francoski čuvaj mreže Steve Mandanda brez težav ukrotil. V 12. minuti je prosti udarec z leve strani izvedel Senijad Ibričić, Firer je z glavo žogo podaljšal do Vetriha, ki je z neposredne bližine premagal nemočnega Mandandaja za zasluženo vodstvo rumenih z 1:0. Le dve minuti pozneje se je v novi izjemni priložnosti za povišanje domačega vodstva znašel Firer, a je njegov strel francoski vratar izbil v kot.

Domžalčani so z novo izjemno predstavo poskrbeli za navdušenje v lepo polnih Stožicah. FOTO: Miro Majcen

Nekdanji evropski klubski prvak je v uvodnih 25 minutah deloval povsem nebogljen, Domžale so popolnoma nadzorovale igro na sredini igrišča, trojica Ibričić-Vetrih-Husmani je ob pomoči hitronogih kril Jana Repasa in Jureta Balkovca razorožila glavna francoska orožja, še najlepšo priložnost za goste smo videli v 35. minuti, ko je močan strel z 18 metrov sprožil Lopez, a je bil domači kapetan Dejan Milić na pravem mestu. Podobno uspešen je bil domžalski čuvaj mreže tudi v končnici prvega polčasa, ko je po podaji Sansona z leve strani ubranil nevaren strel Ramija.

Domžalčani so podobno kot na začetku srečanja odločno krenili tudi v nadaljevanje obračuna z Marseillom in že v 47. minuti priigrali izjemno priložnost za povišanje vodstva, a je po podaji Repasa z desne strani izkušeni Ivan Firer z neposredne bližine slabo zadel žogo, ki je končala ob levi vratnici gostujočih vrat. Znova so Domžalčani zapretili v 55. minuti, ko je po predložku Balkovca z leve strani do strela z glavo prišel Repas, a je žoga zletela prek vrat. Kazen za vse domače neizkoriščene priložnosti je prišla v 64. minuti, ko je po lepi globinski podaji Thauvina domžalski obrambi ušel Sanson in izenačil na 1:1. Domači kljub prejetemu zadetku niso popustili in so prek hitrih protinapadov nadaljevali z ogrožanjem gostujočih vrat. Eno od takšnih akcij so rumeni izpeljali v 74. minuti, ko je na robu kazenskega prostora nekoliko z leve strani rezervist Franjić, ki je vstopil v 73. minuti namesto vidno utrujenega Firerja, poslal oster predložek proti petmetrskemu prostoru, kjer je do nenadnega strela z glavo prišel Blažič, ki je meril nenatančno.

Do konca dvoboja se razmerje moči na zelenici v Stožicah ni spremenilo. Tako eni kot drugi so želeli doseči zmagoviti zadetek, a je ostalo pri neodločenem izidu 1:1. Povratni dvoboj na slovitem Velodromu bo na sporedu prihodnji četrtek.